Wypoczynek z daleka od wielkomiejskiego zgiełku

Zapraszamy do lektury relacji jednej z naszych Klientek, z weekendu w hotelu Jelenia Struga Medical Spa i zachęcamy do rezerwacji pobytu w tym i innych atrakcyjnych miejscach.

W oczekiwaniu na letnie wakacje postanowiliśmy wspólnie z narzeczonym naładować baterie i wyruszyć do miejsca, gdzie odpoczniemy od pracy i codziennych obowiązków. Długo szukaliśmy odpowiedniego hotelu, aż w końcu natrafiliśmy na ofertę obiektu położonego w lesie nieopodal miejscowości Kowary. Hotel Jelenia Struga Medical Spa gwarantował nam odpoczynek z daleka od zgiełku dużego miasta i, jak się okazało, momentami nawet bez zasięgu telefonii komórkowej. W trakcie jednego z kwietniowych weekendów relaksowaliśmy się zatem bez telefonów i FB-ooka 😉

Urokliwa okolica i niespodzianki w hotelu

Hotel znajduje się w zacisznej dolinie na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego i otoczony jest gęstym lasem. Szybko przekonaliśmy się, że wybór tego miejsca to strzał w dziesiątkę. Choć wydawało się nam, że droga dojazdowa prowadzi donikąd, na jej końcu asfaltowy trakt otworzył się na niewielką i urokliwą dolinę. Już od pierwszej chwili zachwycił nas niespotykany krajobraz, z szumem wody i śpiewem ptaków w tle.

W recepcji hotelu powitał nas uprzejmy Pan, który od razu wskazał nasz pokój. Niespodzianką okazała się czekająca w pokoju woda źródlana Potencjałka AOx ETNO – produkt pochodzący z Karkonoszy! Jak nam wyjaśniono woda zawiera aktywny wodór, dzięki któremu do organizmu człowieka dostarczane są antyoxydanty, opóźniające procesy starzenia. Dla wzmocnienia efektu odmładzania wieczór postanowiliśmy spędzić w hotelowym basenie, wypełnionym tą samą wodą, pochodzącą z lokalnych źródeł. Basen zrobił na nas duże wrażenie dzięki położeniu tuż nad recepcją – przez szklane dno mogliśmy swobodnie oglądać niższe piętro hotelu. Po kąpieli skorzystaliśmy ze strefy SPA urządzonej w klimatyczny, nawiązujący wystrojem do indyjskiej stylistyki sposób. Wspaniałym zakończeniem dnia okazał się odpoczynek w łaźni parowej, po którym udaliśmy się na pyszną kolację serwowaną przez Szefa kuchni w Restauracji Muzycznej.

Szlaki turystyczne i kopalnie uranu

Kolejnego dnia przed śniadaniem wybraliśmy się na sesję inhalacji radonowych, które odbywają się zabytkowych sztolniach kopalni rud uranu, gdzie stworzono naturalne podziemne inhalatorium radonowe. To jedyne w Polsce i jedno z zaledwie pięciu na świecie inhalatoriów tego rodzaju. Radonowe inhalacje w połączeniu z kąpielami w basenie z wodą źródlaną  tworzą skojarzoną terapię radonową, polecaną szczególnie przy schorzeniach układu ruchu i dla wzmocnienia odporności organizmu.

Hotel Jelenia Struga położony jest w bliskim sąsiedztwie pieszych szlaków turystycznych, dlatego po śniadaniu wybraliśmy się na wędrówkę do schroniska na Przełęczy Okraj. Trasa początkowo prowadziła czarnym szlakiem od dawnej kopalni uranu, a potem zmieniła się w szlak żółty, którym doszliśmy bezpośrednio do schroniska. Spacer w jedną stronę zajął nam ponad trzy godziny, razem z przystankami na pamiątkowe zdjęcia. Zejście z powrotem do hotelu trwało nieco krócej. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, a wieczorem ponownie regenerowaliśmy swoje siły korzystając z basenu i strefy SPA.

Przed wyjazdem postanowiliśmy odwiedzić jeszcze zabytkowe sztolnie kopalni uranu, do których wejście znajduje się w pobliżu hotelu. Ich zwiedzanie możliwe jest z przewodnikiem, który oprowadza po pomieszczeniach z przygotowaną ekspozycją. Mroczna atmosfera sprawia, że szybko zapomina się o świecie poza sztolnią. Przez całą drogę przewodnik opowiada tak ciekawe historie, że nawet odrobinę niewygodny kask nie przeszkadza turystom wcielić się w rolę średniowiecznego poszukiwacza minerałów albo ryzykującego życie górnika.

Naszą wycieczkę zakończyliśmy w hotelowej restauracji i także tym razem nie zawiedliśmy się, kosztując piersi z kaczki i smażonego fileta z dorsza. Pobyt w hotelu należał do niezwykle udanych i ciekawych dzięki atrakcjom jakie oferuje okolica i sam hotel. Z pewnością wrócimy jeszcze nie raz do Jeleniej Strugi, by wypocząć z dala od zgiełku miasta.

Pani Magda, której dziękujemy za relację, pobyt w hotelu Jelenia Struga Medical Spa zarezerwowała za pośrednictwem Kafeterii MyBenefit i opłaciła częściowo ze środków otrzymanych od pracodawcy w ramach ZFŚS, a częściowo z własnych pieniędzy, kartą płatniczą.

 

Mamy 10 lat!

Jesteśmy z Wami już 10 lat! Drodzy Klienci - dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Za inspiracje i pomysły, które pomagają nam rozwijać Kafeterię. Za motywację do szukania ciekawych rozwiązań i tworzenia kolejnych benefitów. Wspólnie z Waszymi Pracownikami...

Największy w Polsce festiwal benefitów!

Spotkajmy się w Warszawie! Już 5. października w Warszawie odbędzie się II edycja świetnej imprezy branżowej, którą serdecznie polecamy - BENEFITS FESTIVAL 2017. Będzie można spotkać się z nami i zadać dużo trudnych pytań dotyczących benefitów oraz naszej Kafeterii. A...

Kibicuj, biegaj i pomagaj!

W niedzielę biegnij i kibicuj, a pomagaj cały rok! Dokładnie 21 015 zawodników wystartuje w najbliższą niedzielę w Poland Business Run! Firmowa sztafeta odbędzie się aż w 8 miastach w tym samym czasie. Nasza reprezentacja pobiegnie wokół wrocławskiej Pergoli - z kim...