Trochę kultury, proszę!

Plany na wakacje?

Minęły już święta i sylwestrowa noc, większość z nas zaplanowała też zimowe wyjazdy weekendowe i na ferie… Powoli nadchodzi czas, by pomyśleć o wakacjach!  Wiele osób, szczególnie rodzin, skupi się na wczasach i dłuższych pobytach nad morzem czy w górach. Są jednak i tacy, którzy wakacyjny harmonogram podporządkowują największym w kraju festiwalom kulturalnym. Ze względu na ogromną popularność takich wydarzeń warto z wyprzedzeniem pomyśleć o zakupie biletów i karnetów.

Sezon festiwalowy

Letni sezon festiwalowy otwiera tradycyjnie Orange Warsaw Festival, grający przez dwa dni na terenie Toru Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec – w programie ma m.in. koncerty Imagine Dragons i Justice. Tuż po Warszawie Gdynia zaprasza na Open’er Festival, podczas którego wystąpią takie gwiazdy jak Radiohead, Foo Fighters czy Prophets of Rage – supergrupa złożona z członków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill.

Didżejki techno, dźwiękowi eksperymentatorzy, raperzy oraz ekscentryczne zespoły jazzowe i rockowe zagrają z kolei w drugi weekend lipca w Katowicach, w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Miłośnikom ciężkich brzmień bardziej spodoba się zapewne Hammer Festival, ze swoją gwiazdą – Marylinem Mansonem, który zagra 21. lipca w katowickim Spodku.

Noclegi podczas festiwali

Kiedy już kupimy bilety i karnety na ulubione festiwale koniecznie wybierzmy nocleg na miejscu. Tu też warto się pospieszyć z rezerwacją i skorzystać z bazy noclegowej dostępnej w Kafeterii. Zawsze pozostaje jeszcze możliwość nocowania pod namiotem, jednak niektórzy wymagają większego komfortu lub chcą połączyć wypad festiwalowy z turystycznym.

Komu daleko do lata może zajrzeć na jedną z imprez zimowych. Już 18.01 rozpoczyna się w Krakowie najnowszy festiwal OPERA RARA, pełen muzyki, klasyki, tańca i wrażeń. Kilkadziesiąt wydarzeń, zaaranżowanych w najciekawszych miejscach Krakowa, kusi dobrze znanymi tytułami i nazwiskami, które kojarzą nawet dzieci. W Kafeterii MyBenefit już od połowy grudnia kupić możemy bilety na część z tych imprez, m.in.: „A midrigal opera” (Philip Glass), koncert Michaeli Selinger, koncert Petera Harveya, „Halkę” (Stanisław Moniuszko), „Dido and Aeneas” (Henry Purcell).

Bilety na wszystkie te wydarzenia dostępne są w Kafeterii MyBenefit, a ich zakup można opłacić środkami z Funduszu Świadczeń Socjalnych. Oprócz tego Kafeteria oferuje vouchery wartościowe do zewnętrznych serwisów biletowych, a te np. w styczniu i lutym proponują występy największych polskich gwiazd muzycznych i kabaretowych w ramach cyku Krynica Źródłem Kultury 2017: Perfect, Lady Pank, Kult, Dżem, Enej, Hey, IRA, Happysad, Sylwia Grzeszczak, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących oraz Ani Mru Mru.

Nic prostszego – spędź ten rok z kulturą!

Ferie zimowe tuż tuż…

Ferie zimowe to taki czas, który chcielibyśmy spędzić wspólnie, ciekawie i na świeżym powietrzu. Tu z pomocą przychodzą gotowe rozwiązania, które proponujemy w Kafeterii MyBenefit.

Oferta zimowa

Wielkimi krokami zbliża się sezon mrozów i miłośnicy sportów zimowych już planują weekendowe wypady lub dłuższe pobyty w górach.