Wyjątkowy weekend w zamku

Polska znana jest w Europie z dostępu do morza i wspaniałych gór, a także rozległych lasów i czystych jezior. Tym co jeszcze nas wyróżnia są setki zamków, pałaców i dworków, położonych w pięknych okolicach. Część z nich jest w ruinie, niektóre tylko częściowo nadają się do zwiedzania, ale w wielu nadal można zamieszkać!

Królewski weekend na zamku

Jeśli chcemy spędzić prawdziwie królewski weekend warto wybrać się np. w okolice Bolesławca na Dolnym Śląsku do neorenesansowego Zamku Kliczków, który oferuje swoim Gościom klimatycznie urządzone pokoje i apartamenty oraz odprężające zabiegi i odnowę biologiczną w strefie SPA. Do dyspozycji są również zamkowy park z placem zabaw, korty tenisowe, kryty basen i Restauracja Boletus, specjalizująca się w kuchni inspirowanej okolicznymi lasami, pełnymi dzikich zwierząt i grzybów.

U podnóża Zamku leży Folwark Książęcy – to idealne miejsce, by przenieść się w czasie i poznać dawne rytuały, zwyczaje i obrzędy miejscowej ludności. Oprócz Stajni Książęcej pełnej wspaniałych koni, znajdziemy tu prawdziwy piec chlebowy, suszarnię grzybów i kuchnię letnią.

W obu tych miejscach możemy zatrzymać się na kilka dni i spędzić czas w wyjątkowej, zamkowej atmosferze. Świetnym momentem na taki pobyt jest na przykład początek maja przy okazji Majówki Rycerskiej, tradycyjnie już organizowanej 1. maja na Zamku Kliczków.

W Krainie Wielkich Jezior

W zupełnie innej części Polski, pośród mazurskich jezior i lasów, wznosi się pieczołowicie odrestaurowana warownia krzyżacka z XIV wieku. Czterogwiazdkowy Zamek Ryn zaprasza nie tylko do zwiedzania, ale także do skorzystania z niezwykle bogatej oferty hotelowej. W zamkowych podziemiach czeka SPA Księżnej Anny z saunami, basenem i szeroką paletą zabiegów dla całej rodziny. Sala myśliwska kryje bar i stoły bilardowe, a stara zbrojownia zamieniona została w kasyno i kręgielnię. Oprócz tego Goście hotelu mogą skorzystać z sali fitness, symulatora gry w golfa (który umożliwia wirtualną grę na największych światowych polach golfowych) czy kortu tenisowego. Dla dzieci przygotowano pełen rozrywek klub malucha i rozległy plac zabaw na świeżym powietrzu.

Jeśli zdecydujemy się opuścić mury zamczyska będziemy mogli wybierać do woli spośród mnóstwa atrakcji, jakie oferuje Ryn i okolice. Wodniaków na pewno zainteresują np. rejsy spacerowe zabytkowym jachtem żaglowym, możliwość wypożyczenia łodzi motorowej, nurkowanie w przejrzystym jeziorze Ołów, albo po prostu rejs statkiem wycieczkowym do Mikołajek. Oprócz tego możemy wybrać się na spacer dookoła jeziora i wycieczkę rowerową po mazurskich lasach. Po aktywnie spędzonym dniu warto posilić się w hotelowej Restauracji Refektarz, oferującej aż 130 gatunków win do wyboru.

Polskie pałace

Spragnionych bardziej pałacowej atmosfery zapraszamy do Pawłowic, położnych niedaleko Kluczborka. Na miejscu możemy skorzystać z bogatej oferty strefy SPA – w tym z sauny, jacuzzi i groty solnej – a noc spędzić w luksusowo urządzonych pokojach ponad 150-letniego, odnowionego niedawno pałacu. To świetna baza wypadowa, jeśli chcemy zobaczyć Muzeum Wsi Opolskiej albo uwielbiany przez dzieci JuraPark Krasiejów.


Jeszcze dłużej, bo nieprzerwanie już od 400 lat, zamieszkały jest Pałac Wojanów w Jeleniej Górze. To jedna z 30 wspaniałych rezydencji położonych w Dolinie Pałaców i Ogrodów, o której pierwsze wzmianki pojawiły się już ok 1281 roku. Do dyspozycji swoich Gości Pałac oddaje stylowo urządzone pokoje i apartamenty, dwie restauracje, kawiarnię i winiarnię, nowoczesne Centrum SPA&Welness z basenem i zewnętrzne korty tenisowe. To wszystko w otoczeniu 16 hektarów zadbanego, romantycznego parku pałacowego. Chcąc zwiedzić najważniejsze dolnośląskie zamki i pałace i poczuć ich prawdziwą atmosferę, koniecznie musimy spędzić chociaż jedną noc w zabytkowych murach.

Zamkowo-pałacowa oferta w Kafeterii

Wszystkie te wspaniałe miejsca oferują Użytkownikom Systemu Kafeteryjnego MyBenefit unikalne pakiety, np. pobyt na weekend z wyżywieniem, w wyjątkowej cenie. Za każdą z tych propozycji możemy zapłacić z punktów otrzymanych od pracodawcy w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, z innych otrzymanych przez System punktów lub po prostu z własnych pieniędzy. Wystarczy tylko potwierdzić wcześniej termin przyjazdu w wybranym hotelu!

Zdjęcie pochodzi ze strony www.zamekryn.pl.

Mamy 10 lat!

Jesteśmy z Wami już 10 lat! Drodzy Klienci - dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Za inspiracje i pomysły, które pomagają nam rozwijać Kafeterię. Za motywację do szukania ciekawych rozwiązań i tworzenia kolejnych benefitów. Wspólnie z Waszymi Pracownikami...

Największy w Polsce festiwal benefitów!

Spotkajmy się w Warszawie! Już 5. października w Warszawie odbędzie się II edycja świetnej imprezy branżowej, którą serdecznie polecamy - BENEFITS FESTIVAL 2017. Będzie można spotkać się z nami i zadać dużo trudnych pytań dotyczących benefitów oraz naszej Kafeterii. A...

Kibicuj, biegaj i pomagaj!

W niedzielę biegnij i kibicuj, a pomagaj cały rok! Dokładnie 21 015 zawodników wystartuje w najbliższą niedzielę w Poland Business Run! Firmowa sztafeta odbędzie się aż w 8 miastach w tym samym czasie. Nasza reprezentacja pobiegnie wokół wrocławskiej Pergoli - z kim...