Idealny benefit na jesień? Zamieszkaj na zamku!

Skończyły się wakacje i nadszedł idealny czas na weekendowe zwiedzanie naszego kraju, który słynie przecież z zapierających dech w piersiach jesiennych krajobrazów. Polska znana jest w Europie z dostępu do morza i wspaniałych gór, a także rozległych lasów i czystych jezior. Tym co jeszcze nas wyróżnia są setki zamków, pałaców i dworków, położonych w pięknych okolicach. Część z nich jest w ruinie, niektóre tylko częściowo nadają się do zwiedzania, ale w wielu nadal można zamieszkać!

Benefit na jesień – królewski weekend na zamku

Jeśli chcemy spędzić prawdziwie królewski weekend warto wybrać się np. w okolice Bolesławca na Dolnym Śląsku do neorenesansowego Zamku Kliczków, który oferuje swoim Gościom klimatycznie urządzone pokoje i apartamenty oraz odprężające zabiegi i odnowę biologiczną w strefie SPA. Do dyspozycji są również zamkowy park z placem zabaw, korty tenisowe, kryty basen i Restauracja Boletus, specjalizująca się w kuchni inspirowanej okolicznymi lasami, pełnymi dzikich zwierząt i grzybów.

U podnóża Zamku leży Folwark Książęcy – to idealne miejsce, by przenieść się w czasie i poznać dawne rytuały, zwyczaje i obrzędy miejscowej ludności. Oprócz Stajni Książęcej pełnej wspaniałych koni, znajdziemy tu prawdziwy piec chlebowy, suszarnię grzybów i kuchnię letnią.

W obu tych miejscach możemy zatrzymać się na kilka dni i spędzić czas w wyjątkowej, zamkowej atmosferze. Świetnym momentem na taki pobyt będzie wrześniowy lub październikowy weekend, przy okazji którego wypoczniemy i oderwiemy się od codzienności.

SPA w zamkowych podziemiach

W zupełnie innej części Polski, pośród mazurskich jezior i lasów, wznosi się pieczołowicie odrestaurowana warownia krzyżacka z XIV wieku. Czterogwiazdkowy Zamek Ryn zaprasza nie tylko do zwiedzania, ale także do skorzystania z niezwykle bogatej oferty hotelowej. W zamkowych podziemiach czeka SPA Księżnej Anny z saunami, basenem i szeroką paletą zabiegów dla całej rodziny. Sala myśliwska kryje bar i stoły bilardowe, a stara zbrojownia zamieniona została w kasyno i kręgielnię. Oprócz tego goście hotelu mogą skorzystać z sali fitness, symulatora gry w golfa (który umożliwia wirtualną grę na największych światowych polach golfowych) czy kortu tenisowego. Dla dzieci przygotowano pełen rozrywek klub malucha i rozległy plac zabaw na świeżym powietrzu.

Jeśli zdecydujemy się opuścić mury zamczyska będziemy mogli wybierać do woli spośród mnóstwa atrakcji, jakie oferuje Ryn i okolice. Wodniaków na pewno zainteresują np. rejsy spacerowe zabytkowym jachtem żaglowym, możliwość wypożyczenia łodzi motorowej, nurkowanie w przejrzystym jeziorze Ołów, albo po prostu rejs statkiem wycieczkowym do Mikołajek. Oprócz tego możemy wybrać się na spacer dookoła jeziora i wycieczkę rowerową po mazurskich lasach. Po aktywnie spędzonym dniu warto posilić się w hotelowej Restauracji Refektarz, oferującej aż 130 gatunków win do wyboru.

Najpiękniejsze polskie pałace

Spragnionych bardziej pałacowej atmosfery zapraszamy do Pawłowic, położnych niedaleko Kluczborka. Na miejscu możemy skorzystać z bogatej oferty strefy SPA – w tym z sauny, jacuzzi i groty solnej – a noc spędzić w luksusowo urządzonych pokojach ponad 150-letniego, odnowionego niedawno pałacu. To świetna baza wypadowa także wtedy, gdy chcemy odwiedzić uwielbiany przez dzieci JuraPark Krasiejów.

Jeszcze dłużej, bo nieprzerwanie od 400 lat, zamieszkały jest Pałac Wojanów w Jeleniej Górze. To jedna z 30 wspaniałych rezydencji położonych w Dolinie Pałaców i Ogrodów, o której pierwsze wzmianki pojawiły się już ok 1281 roku. Do dyspozycji swoich gości Pałac oddaje stylowo urządzone pokoje i apartamenty, dwie restauracje, kawiarnię i winiarnię, nowoczesne Centrum SPA&Welness z basenem i zewnętrzne korty tenisowe. To wszystko w otoczeniu 16 hektarów zadbanego, romantycznego parku pałacowego. Chcąc zwiedzić najważniejsze dolnośląskie zamki i pałace i poczuć ich prawdziwą atmosferę, koniecznie musimy spędzić chociaż jedną noc w zabytkowych murach.

Zamkowa oferta w Kafeterii

Wszystkie te wspaniałe miejsca oferują użytkownikom Kafeterii MyBenefit unikalne propozycje pakietów, np. pobyt na weekend z wyżywieniem w wyjątkowej cenie. Za każdą z tych propozycji możemy zapłacić z punktów otrzymanych od pracodawcy w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub po prostu z własnych pieniędzy. Wystarczy tylko potwierdzić wcześniej termin przyjazdu w wybranym hotelu. To idealny pomysł na jesienny weekend – z przyjaciółką, drugą połówką, albo z całą rodziną.

Relaksuj się! Tak, jak lubisz.

Może Cię zainteresować też: