Trafiony prezent dla pracowników

Kategoria: Aktualności, Benefity, Benefity dla pracowników, Benefity w Kafeterii
Dodano: 14.12.2020

Aż 53,5 proc.[1] Polaków przyznaje, że kiedyś otrzymało prezent, z którego nie byli zadowoleni, a co dziesiąty stwierdził, że podarunek był nietrafiony. Większość, bo aż 74,4 proc. nie oddaje niechcianych upominków, żeby nie urazić osoby, która ich obdarowała.[2]  W niniejszym artykule podpowiemy, jak uniknąć takiej sytuacji.

Prezenty świąteczne są doskonałym sposobem na docenienie zaangażowania pracowników, wzmocnienie ich lojalności i budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy. Przed nami pierwsze święta online bez firmowych spotkań w siedzibie firmy czy restauracji.

Prezent dla pracownika

Karty podarunkowe, zamiast świątecznego spotkania

Z najnowszego raportu firmy Randstad, opublikowanego na początku grudnia wynika, że 90 proc.[3] zatrudnionych w polskich firm otrzyma bony podarunkowe. To najpopularniejszy sposób na docenienie pracowników, gdy nie ma możliwości wspólnego świętowania.

To będą pierwsze tak nietypowe święta. Tym razem będzie inaczej – wiele firm zdecyduje się celebrować święta tylko w przestrzeni internetowej  – mówi Marcin Antkowiak, specjalista w zespole rozwoju oferty MyBenefit. – Staramy się wspierać pracodawców i pracowników, aby ułatwić im przystosowanie się do zmian, których w roku 2020 było naprawdę dużo. Dotychczas w okresie okołoświątecznym pracodawcy  organizowali wigilie i starali się uczcić ten wyjątkowy czas. Ważne jest więc dopasowanie prezentów dla pracowników do obszaru online, po którym obecnie najczęściej się poruszamy – dodaje.

Te słowa potwierdzają dane ze wspomnianego raportu. Według niego 35 proc. badanych pracodawców przekaże pracownikom premie okolicznościowe, 33 proc. otrzyma bony podarunkowe, a 23 proc. pracodawców zapewni upominki zarówno dla zatrudnionych jak i ich rodzin (dzieci).[4]

Docenianie ma moc

Docenianie pracowników i ich wsparcie jest szczególnie ważne w czasie pandemii, a w przedświątecznym czasie nabiera jeszcze większego znaczenia. Za pośrednictwem odpowiednio dobranych podarunków pracodawcy mogą pokazać, że pracownicy są ważni dla firmy, a ich zaangażowanie jest zauważane i nagradzane.

Dobrym pomysłem na prezent dla pracowników są dodatkowe środki w Kafeterii MyBenefit. Taka bezkontaktowa forma prezentu jest bezpieczna, atrakcyjna i adekwatna do aktualnej sytuacji. Pracownicy sami wybierają, na co wykorzystają środki, które będą dla nich dostępne na platformie on-line. Prezenty wybrane na platformie kafeteryjnej, to upominki, których nikt nie chce zwracać.

Kafeteria prezentów

Kafeteria MyBenefit łączy tysiące benefitów, dlatego jest wszechstronnym rozwiązaniem dbającym o naprawdę wiele potrzeb pracowników. Różnorodność oferty, podążanie za trendami i swoboda w wyborze benefitów sprawia, że Kafeteria jest narzędziem, które niezależnie od zmieniającego się świata inspiruje pracowników, wspiera ich motywację i buduje zaangażowanie zespołu.

Taki prezent może zainspirować pracowników, aby zadbali także o siebie, o swoje dobre samopoczucie, zdrowie, zrobili coś przyjemnego. W Kafeterii mają możliwość zakupu voucherów na masaże, do miejsc rozrywki i relaksu, jak groty  solne i hotele z kompleksem SPA oraz do sklepów z upominkami czy najpopularniejszych drogerii Dodatkowe środki w platformie benefitów można wykorzystać także na kursy edukacyjne, rozrywkę online, jak VOD czy Audioteka.pl, a nawet na  zakup planu dietetycznego Ewy Chodakowskiej, który może się przydać w realizacji postanowień noworocznych.

Co więcej, w Kafeterii mogą znaleźć atrakcje nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich. Środki od pracodawcy przyznane w ramach prezentu świątecznego można przeznaczyć np. na zakupy w sklepie z zabawkami czy akcesoriami sportowymi, skorzystać z zakupów na Zalando, Empiku, czy choćby na Allegro.

Warto zwrócić uwagę na rozbudowaną ofertę kuponów dla miłośników kultury i sztuki, proponowaną przez MyBenefit. Idealnym prezentem dla pasjonatów kina są kupony MultiBilet lub kod eMultiBilet, które upoważniają do skorzystania z szerokiej oferty kin studyjnych, lokalnych oraz multipleksów w całej Polsce. MultiTeatr daje zaś dostęp do wybranej oferty kulturalnej w wielu miastach na terenie całego kraju. W ofercie znajduje się również idealna propozycja dla pasjonatów historii, sztuki i kultury – MultiMuzeum. Dla miłośników podróży MyBenefit oferuje voucher Travelpass, a dla sympatyków natury doskonałym prezentem będzie kupon MultiZOO. To uniwersalne podarunki, które charakteryzują się długim terminem ważności, przez co mogą być wykorzystane w dowolnym czasie, najbardziej odpowiednim dla obdarowanego. Wysłane pracownikom w formie elektronicznej będą dobrym rozwiązaniem, które zadba także o bezpieczeństwo pracowników.

Prezent świąteczny w Kafeterii to pewność, że podarek będzie trafiony, dobrze zapamiętany, a obdarowani pracownicy zadowoleni.

[1] https://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/ponad-polowa-polakow-chociaz-raz-otrzymala-niechciany-prezent,138344.html

[2] https://publicrelations.pl/tesco-polacy-wciaz-obawiaja-sie-zwracania-nietrafionych-prezentow/

[3] 42. edycji badania Plany Pracodawców Randstad dostęp 08.12.2020: http://info.randstad.pl/plany-pracodawcow-42-pobierz?submissionGuid=d8cd39f2-349d-4ebc-bfc9-c817241ba5f6

[4] j.w.

Może Cię zainteresować też: