Nowe benefity w Kafeterii – czas na zdrowie!

Dodano: 26.06.2020

Kafeteria benefitów pracowniczych MyBenefit  to narzędzie mające na celu wsparcie aktywnego trybu życia pracowników. To partner dla pracodawcy w zakresie dbania o dobre samopoczucie i kondycję zatrudnionych. Zdrowie, ruch i troska o zasoby naturalne są dziś kluczowymi wartościami, dlatego powinny na pierwszym miejscu znaleźć się w ofercie świadczeń pozapłacowych. 

W standardzie Kafeteria MyBenefit oferuje swoim klientom moduł do obsługi świadczeń medycznych. Konfigurujemy w systemie praktycznie wszystkich dostawców medycznych, z którymi nasi klienci mają podpisane umowy. Papierowe deklaracje zastąpiliśmy elektronicznymi formularzami. Z naszych usług korzystają zarówno mniejsze firmy jak i duże korporacje zatrudniające kilka tysięcy osób, dla których system wyboru opieki medycznej przy rozproszonej strukturze zaoszczędza wiele dodatkowych godzin pracy dla działu HR. Dla pracownika jest też sporym uproszczeniem, wszystkie ważne informacje znajdują się w jednym miejscu.

Nowość w Kafeterii benefitów pracowniczych  –  profilaktyka i dbanie o zdrowie

W MyBenefit wiemy, że aktywność fizyczna i dobry stan zdrowia to więcej energii i lepsze samopoczucie. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok do przodu i oprócz standardowych usług opieki medycznej udostępnić w Kafeterii benefitów nowy zakres usług prozdrowotnych. Tworząc nową ofertę usług zdrowotnych przeanalizowaliśmy wiele badań rynkowych na temat preferencji prozdrowotnych Polaków. To one określiły nam kierunek, że sport, dieta, rehabilitacja, opieka medyczna, wsparcie psychologa oraz profilaktyka chorób cywilizacyjnych to ważne dla nich obszary, które mają wspierać ich w codziennym dbaniu o zdrowie.

Dzisiejsze firmy chcą uwidocznić troskę o pracowników. Wiele organizacji szuka dodatkowej formy pomocy pracownikom w trudnych okresach życia. Bogata i zróżnicowana oferta produktów prozdrowotnych i pakietów medycznych mogą być doskonałym programem wsparcia. Pracownik sam wybiera to, czego najbardziej potrzebuje.

Benefity zdrowotne szyte na miarę potrzeb

Dla użytkowników Kafeterii zaproponowaliśmy szereg profesjonalnych usług z zakresu profilaktyki zdrowotnej i usług medycznych. Nasza oferta zdrowotna podzielona jest na dedykowane obszary: kobieta, mężczyzna, dziecko, senior, sport i dieta, badania genetyczne, profilaktyka, płodność i ciąża, stomatologia, telekonsultacje, pakiety medyczne i medycyna estetyczna. Współpracujemy z wieloma  renomowanymi partnerami medycznymi. To między innymi Grupą Luxmed, firma  Medgen czy eDoktor. Oferowane produkty są nie tylko odpowiednio wyselekcjonowane, ale również gwarantują najwyższą jakość. Konsultacje z dietetykami, testy nietolerancji pokarmowych, badania genetyczne czy porady psychologiczne to oferta szeroko wykraczająca poza zakres standardowo proponowanej opieki medycznej oraz dająca możliwość spersonalizowanego wyboru usług.

E-medycyna to kolejna nowość w naszej Kafeterii. Jak pokazały ostatnie wydarzenia, sprawdza się doskonale jako bezpieczna i coraz bardziej skuteczna forma kontaktu pacjenta z lekarzem. Możemy skorzystać w sposób anonimowy z porady psychologa, psychiatry czy dietetyka nie wychodząc z domu. Dla wielu jest to ogromny komfort. Szczególnie w dobie koronawirusa zdalny kontakt z lekarzem stał się koniecznością i czas telemedycyny nadszedł szybciej, niż wszystkim się wydawało.

Zdrowy pracownik. Zdrowa firma

Z oferty benefitów pracowniczych MyBenefit od lat korzysta kilka tysięcy użytkowników. Zauważamy, że coraz bardziej świadomie dokonują wyborów. Inwestują także więcej czasu i środków w zdrowie i profilaktykę, by cieszyć się dobrą kondycją. Do lekarzy trafia wiele przepracowanych pracowników, którzy o tym, jak ważna jest profilaktyka, potrafią przekonać się, gdy jest już za późno. Chcemy uświadamiać pracownikom firm, że mogą uchronić siebie i bliskich przed wieloma chorobami. Odpowiednio wczesna  diagnoza i podjęcie właściwych środków oraz leczenia może gwarantować długie życie. MyBenefit chce wchodzić w rolę edukatora, zachęcać do wczesnej profilaktyki i wskazywać skuteczne metody na codzienne dbanie o zdrowie.

Tworząc ofertę produktów w kategorii „Zdrowie” uważnie wsłuchiwaliśmy się w głosy naszych klientów. Firmy coraz częściej zaczynają wspierać pracowników w prowadzeniu zdrowego stylu życia i wspierają wszelkie formy aktywności, które to zdrowie wzmacniają. Teraz, dla naszych klientów, jest to jeszcze bardziej proste i przyjemne.  Pracodawca może wygodnie przeznaczyć na ten cel dodatkowe środki, nie angażując swojego zespołu do organizacji tego typu akcji na miejscu. Zdrowy pracownik to zdrowa organizacja i coraz więcej firm zaczyna to zauważać!

Może Cię zainteresować też: