Benefity dla pracowników w podróży służbowej

Podróże służbowe to temat coraz częściej poruszany już na etapie rekrutacji. Znacznie więcej stanowisk wymaga dziś życia na walizkach, co wynika z globalizacji i gwałtownego rozwoju firm poza lokalny rynek. Podróżujemy nie tylko między firmowymi oddziałami w różnych częściach kraju, ale także na szkolenia i spotkania do klientów czy partnerów. Wśród najmłodszych pracowników popularna jest także zdalna praca, wykonywana z ciekawego miejsca w Polsce lub na świecie.

Szacuje się, że tak zwani Millenialsi podróżują o wiele częściej niż starsze pokolenia, a w ciągu najbliższych lat będą stanowić co najmniej połowę wszystkich turystów na świecie. Wolą przeżywać niż posiadać i również zawodowo trudno im usiedzieć w miejscu. Wyjeżdżając służbowo skupiają się nie tylko na pracy – łącząc obowiązki z przyjemnością poszukują innych doznań – zaspokajają ciekawość i potrzebę rozrywki czy relaksu.

Podróże służbowe – obowiązki i przyjemność w jednym!

Bleisure to jeden z najnowszych trendów w turystyce, łączący prywatne aktywności i podróże służbowe w tym samym czasie. Określenie powstało z połączenia angielskich słów – business i leisure (więcej o tym zjawisku pisaliśmy w majowym numerze magazynu HR Business Partner – zapraszamy do lektury!).

Pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest tyle ile osób, które je planują. Jadąc służbowo do innego miasta możemy mieć poczucie marnowania prywatnego czasu po godzinach pracy lub wykorzystać go efektywnie i dać sobie szansę na poznanie nowych ludzi i nawiązania ciekawych relacji. Fajnie jest mieć znajomych w Krakowie i Warszawie, nad morzem czy w górach, do których można wybrać się potem na weekendowy wypad! Wyjście na upragniony spektakl, który grają akurat tylko w tej części Polski, czy odwiedzenie nowych, ciekawych miejsc, to także świetne sposoby na urozmaicenie wolnego czasu. Takie wyjazdy to najlepsza okazja do złapania balansu tam, gdzie zupełnie się go nie spodziewamy!

Benefity dla pracowników podróżujących służbowo

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników firmy oferują coraz ciekawsze benefity pozapłacowe. Dzięki temu mogą motywować i angażować ich także po godzinach pracy. Proponują karty sportowe i wejściówki do najpopularniejszych siłowni czy aquaparków, bilety do miejscowych kin oraz inne atrakcje w pobliżu biura. Co jednak z pracownikami, dla których samochód służbowy i hotele w całej Polsce to drugi dom? Dlaczego są pomijani nie tylko w kwestii wszystkich wydarzeń w miejscu pracy, ale też w zakresie benefitów? Przecież to właśnie dla nich work – life balance jest szczególnie ważny!

W Kafeterii MyBenefit Twoi pracownicy mogą znaleźć tysiące benefitów dostępnych w całym kraju. Sami decydują, kiedy, gdzie i z czego chcieliby akurat skorzystać. Mogą to zrobić po dniu pracy w biurze, w weekend lub właśnie podczas delegacji. Podpowiadamy kilka sprawdzonych pomysłów na wolny czas w podróży służbowej:

Odrobina szaleństwa

Jedziesz w delegację do Katowic, Skawiny lub Bielska-Białej? Idealnie się składa! Po drodze wstąp do największego w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze! Czeka tam kilkadziesiąt atrakcji, między innymi strefa ekstremalna dla lubiących mierzyć się z własnym strachem, Water Park z mnóstwem wodnych zabaw, 20 interaktywnych gier i zabaw oraz kino 7D, gdzie możesz przeżywać film na wiele sposobów! Dopełnieniem wyjazdu może być nocleg w Zatorze w Western Camp, gdzie poczujesz się jak bohater prawdziwego westernu!

Wizyta w stolicy? W wolnym czasie zajrzyj do Teatru Capitol na spektakl, do groty solnej by złapać nieco zbawiennego jodu lub skorzystaj z masażu, za co Twoje plecy na pewno będą Ci wdzięczne… Wolisz spędzać czas aktywnie? Nic prostszego! Wybierz kręgle ze znajomymi, park trampolin, trening na ściance wspinaczkowej lub wyścig gokartami! Po takich atrakcjach przyda się chwila na złapanie oddechu w Galerii Figur Stalowych czy Muzeum Narodowym. Tylko od Ciebie zależy jak spędzisz czas!

Szykuje Ci się dłuższy pobyt w Gdańsku? Zatrzymaj się w jednym z hoteli położonych nad Motławą – tuż przy Bramie lub z widokiem na słynnego Żurawia. Dla relaksu po spotkaniach spróbuj wydostać się z pokoju zagadek lub skorzystaj z symulatora lotów i sprawdź się za sterami Airbusa A320!

A może Wrocław? Koniecznie odwiedź Ogród Zoologiczny i wyjątkowe Afrykarium. Po długiej wycieczce zdrzemnij się w kokonie pośród drzew Kawiarenki Snu…

Może Cię zainteresować też: