Jedna udana podróż – wiele korzyści!

Kategoria: Aktualności
Dodano: 08.08.2018

Podróże kształcą

Frazes, który tak często obija nam się o uszy, niesie za sobą przesłanie nad którym nie zastanawiamy się na co dzień. Na szczęście w sieci możemy odnaleźć sporo naukowych opracowań, które dowodzą korzyści płynących z odwiedzania nowych miejsc i poznawania zwyczajów innych ludzi oraz jak to wszystko wpływa na rozwój osobowości.

Niemieccy naukowcy – Julia Zimmermann i Franz Neyer przeprowadzili eksperyment na studentach, którzy udali się w podróż do innego kraju, po czym porównali ich zachowania ze studentami, którzy pozostali na miejscu. Wyniki były zaskakujące i jednocześnie niepodważalne – podróżujący studenci wrócili bardziej otwarci, empatyczni i spokojniejsi. Nie łatwo było ich wyprowadzić z równowagi, a do relacji z innymi podchodzili z dużo większym szacunkiem i tolerancją.

Daleko czy blisko – nieważne!

Nie tylko dzikie plemiona na Madagaskarze mogą pokazać nam jak wygląda życie i kultura innych ludzi. Nawet w naszym rodzinnym kraju tradycje i zwyczaje w różnych regionach są tak różnorodne, że podróżując po Polsce na pewno nie będziemy się nudzić. Kaszuby, Śląsk, Mazowsze lub góralszczyzna – pyry, ziemniaki czy kartofle? Jeśli przyjrzymy się Polsce dokładniej znajdziemy wiele miejsc, które warto odwiedzić.

Same profity

Dzięki podróżom nie tylko będziemy bardziej świadomi kulturowo, ale również wypoczniemy i spędzimy czas na dobrej zabawie. Przeżycia i wspomnienia, które pozostaną w naszej głowie to bezcenna pamiątka po każdej, nawet najmniejszej wycieczce. Każdy obieżyświat przyzna, że podróżowanie to jedyna sytuacja, kiedy wydając pieniądze nie stajemy się biedniejsi. A co gdybyśmy mogli odebrać to dosłownie nie wydać pieniędzy na wymarzoną wycieczkę? W Kafeterii MyBenefit to możliwe! Płacąc punktami od Pracodawcy możemy zwiedzać nie naruszając domowego budżetu.

Czy można zyskać jeszcze więcej?

Może Cię zainteresować też: