Jak przekuć benefit w motywację?

Kategoria: Benefity, Benefity dla pracowników, Motywacja i zaangażowanie
Dodano: 27.07.2018

Motywacja to w ostatnich latach słowo-klucz. Motywujemy się do zdrowej diety, nauki języków obcych, aktywności fizycznej i pracy. Rozwój osobisty stawiamy na pierwszym miejscu, a motywacyjny trend towarzyszy nam na każdym kroku i dopóki mieści się w granicach zdrowego rozsądku jest jak najbardziej pożądany.

Gdybyśmy kierowali się wyłącznie siłą woli osiągnięcie celów byłoby bardzo trudne. Dlatego duże znaczenie dla realizacji naszych planów ma zewnętrzny motor napędowy. Odpowiedzią na to zjawisko jest wysyp trenerów rozwoju osobistego, mentorów i coachów. Współpracują nie tylko z tymi, którzy zaleźli się w obliczu podjęcia trudnej zawodowej decyzji. Coraz częściej z ich „usług” korzystają ludzie, którzy szukają spełnienia – czują niedosyt, chcą, by ich życie było jeszcze ciekawsze, bardziej wartościowe i aktywne.

Co nas motywuje?

Robimy to sami!
Jeśli posiadamy odpowiednie narzędzia, jedna motywacja pociąga za sobą kolejną. Wypoczęci i zrelaksowani dużo chętniej zmobilizujemy się do aktywności w pracy oraz poza nią. Sport, rekreacja jak również dobra zabawa mają ogromny wpływ na pracę organizmu i mózgu. Wpływają na zwiększenie naszej odporności na choroby, a także na stres!

Miejsce pracy to przestrzeń, w której motywacja ma kluczowe znaczenie. Nie można jednak mieszać pozytywnej motywacji z przysłowiowym „batem nad głową”.  Pracownik, który przychodzi do pracy pełen pozytywnej energii i z uśmiechem na twarzy to marzenie każdego szefa. Najlepszym generatorem pozytywnej postawy względem życia i obowiązków jest uwolnienie się od negatywnych emocji. Jeżeli po pracy na chwilę oderwiemy się od codzienności, w kolejnym dniu znowu nie zabraknie nam siły do działania, będziemy efektywni i skuteczni. To ważne, by odpocząć po spędzeniu większości dnia w pracy. Nawet tej najprzyjemniejszej!

Bądź aktywny!

Aktywny wypoczynek, dobra zabawa na festiwalu i udane wakacje to tylko niektóre ze sposobów spędzenia wolnego czasu po pracy. Jesteśmy indywidualistami, a szeroki dostęp do różnych aktywności i rozrywek sprawia, że każdy może znaleźć swój idealny sposób na relaks i odprężenie. Możliwość skorzystania z rozrywkowych i rekreacyjnych benefitów, które są dostępne od ręki jest sporym ułatwieniem – nie tracąc czasu możemy zaplanować ciekawie całe popołudnie czy weekend. Następnego dnia wrócimy do pracy pełni nowych wrażeń i energii. To ważne – nie bez powodu od lat mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

Może Cię zainteresować też: