10 najbardziej nietypowych benefitów dla pracowników

Opieka medyczna, ubezpieczenie zdrowotne czy karnety sportowe dla pracowników w wielu firmach w Polsce to już podstawa benefitów pozapłacowych. Co więcej poza wynagrodzeniem pozwala zatrzymać najlepszych pracowników w firmie? Zobacz jakie nietypowe benefity dla pracowników oferują na całym świecie i co możesz zaproponować u siebie w firmie!

Benefity pracownicze a przeżycia

benefity dla pracowników -symulator-lotowNajbardziej zapadają nam w pamięć te rzeczy, które oddziałują na nasze emocje. Im mocniej coś przeżywamy tym większa szansa, że bardziej to zapamiętamy.  Warto o tym pamiętać oferując benefity pozapłacowe pracownikom. W końcu kiedy pracownik pojedzie na upragniony urlop, który dofinansuje z pieniędzy od pracodawcy lub spełni swoje marzenie o locie samolotem jako pilot, korzystając z benefitu jakim jest zabawa w symulatorze lotów, o wiele milej i cieplej będzie myśleć o swoim pracodawcy i chętniej będzie się angażować w wyznaczone mu zadania.

Jednakże nie jest łatwo zdecydować się na coś konkretnego kiedy wokół tyle możliwości! Dużą pomocą okazuje się być system kafeteryjny, który pozwala pracownikom samym decydować co wybrać. Ale co ciekawego tam znajdziemy?

Najciekawsze benefity na świecie

benefity dla pracowników -nurkowanieDuże firmy na całym świecie prześcigają się w oferowanych świadczeniach pozapłacowych dla pracowników. Pomoc w rzuceniu palenia, „Panda Fridays”- czyli co drugi piątek wolny, płatny urlop na szkolne sprawy dziecka i zniżki na lalkę Barbie, ścianka wspinaczkowa w biurze i nurkowanie na egzotycznych wyspach, darmowe loty samolotem. Co więcej? Concierge dla pracowników, akupunktura, darmowe jedzenie, kręgielnia,  boiska do gry w kosza, miesięczne wakacje ze zwrotem kosztów podróży, urlop na rozwinięcie własnego biznesu- to tylko niektóre z nietypowych benefitów jakie można spotkać na światowym rynku pracy.

Nietypowe benefity w Polsce

benefity dla pracowników -przedszkoleW Polsce również firmy prześcigają się w pomysłach co zaproponować swoim pracownikom. Jedni proponują masaż w miejscu pracy i programy dietetyczne, inni opiekę nad dzieckiem czy żłobek w miejscu pracy. Jednak nie są to jedyne nietypowe benefity jakie pracodawca może zaoferować swoim pracownikom! Możliwości jest o wiele więcej!

Bony podarunkowe? Wyróżnij się!

benefity dla pracowników -splyw-pontonowyNa rynku znajdziemy cały szereg benefitów, które pozwolą nam się wyróżnić spośród firm i pozyskać najlepszych specjalistów w branży. Pomimo to, ciężko zdefiniować jaki rodzaj aktywności, jakie świadczenie pozapłacowe będzie najlepsze dla naszych pracowników. A jeśli to pracownik sam zdecyduje jaki benefit jest dla niego najciekawszy, a my tylko damy mu do tego narzędzia i szeroką ofertę? A w ofercie… tunel aerodynamiczny, spływy pontonowe, park linowy, ścianka wspinaczkowa, gra terenowa Ekspedycja Express i wiele innych atrakcji, które pozwolą oderwać myśli od pracy, zrelaksować się i przeżyć niezapomniana przygodę!

Pracodawca może proponować pracownikom nie tylko aktywności pełne przygód i adrenaliny, ale także… ODPOCZYNEK! Wizyta w Kawiarence Snu, wizyta w saunie czy SPA- pomóż odpocząć i zyskaj zadowolonego pracownika, który wróci do pracy z nową energią!

Skąd czerpać pomysły na nietypowe benefity dla pracowników?

benefity dla pracowników - bilety-do-kinaW Kafeterii MyBenefit masz dostępne wszystkie te benefity i setki innych w jednym miejscu. Bony podarunkowe, bilety do kina, teatru czy muzeum lub wycieczka do parku rozrywki Energylandia czy Legendia?  Nie musisz szukać!

 

 

A Ty na jaki nietypowy benefit się zdecydujesz?

Może Cię zainteresować też: