Benefit Lunch – sprawdzony przepis na benefit pracowniczy!

Dodano: 19.11.2018

Pracodawcy coraz bardziej dbają o dobro swoich pracowników i proponują kolejne benefity pozapłacowe, by jak najdłużej zatrzymać ich w firmie. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji dla pracowników, np. bilety kulturalne, dofinansowanie do wakacji, masaże w miejscu pracy czy karty sportowe. Co wybrać, by każdy z pracowników był zadowolony? Jaki benefit przyniesie im najwięcej korzyści i ułatwi życie?

Dofinansowanie do posiłków – ulubiony benefit pracowników

karta lunchowaTrafiony benefit dla pracownika pomaga w motywowaniu go do pracy, w kreowaniu jego zaangażowania i lojalności wobec pracodawcy. Dobrze dobrany przynosi satysfakcję, pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas. Jak wynika z raportu firmy Sedlak&Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 r.” najpopularniejszym benefitem pozapłacowym wybieranym przez pracodawców jest karta sportowa. Jednak to z dofinansowania do posiłków pracownicy korzystają najchętniej! To niezwykle uniwersalny benefit, dobry dla każdego z pracowników bez względu na wiek, płeć czy sposób spędzania wolnego czasu.

Karta lunchowa – ekstra czas od pracodawcy!

dofinansowanie do posiłkówPoświęcamy średnio 2 godziny dziennie na przygotowanie i konsumpcję najważniejszych posiłków. To dużo, dlatego chętnie sięgamy po gotowe rozwiązania. Ponieważ nie mówimy o wyjątkach, tylko codzienności, warto wybierać mądrze i zdrowo! W ramach programu Benefit Lunch pracownicy mogą skorzystać z oferty lunchowej w blisko 600 lokalach gastronomicznych w największych miastach w Polsce. Dzięki karcie lunchowej nie muszą poświęcać czasu na zakupy i przygotowywanie pudełek z jedzeniem do pracy, a nadal mogą zjeść zdrowo – w trakcie pracy, w dodatku bez naruszania domowego budżetu.

Finalnie pracownicy zyskują coś o wiele cenniejszego niż benefit – czas. Zaoszczędzone na gotowaniu godziny mogą poświęcić na dużo ważniejsze sprawy, np. na spacer z dzieckiem, naukę języków obcych czy po prostu wyjście do kina z przyjaciółmi.

Wygoda i wybór – warianty Benefit Lunch

benefit lunchProgram Benefit Lunch możemy dostosować do indywidualnych potrzeb pracowników i budżetu pracodawcy. Do wyboru są pojedyncze kupony, idealne do wykorzystania np. podczas szkolenia czy delegacji oraz karty, którymi opłacamy określoną z góry ilość posiłków w miesiącu. Dzięki szerokiej sieci współpracujących lokali, pracownicy mają duży wybór różnych potraw i nie są skazani na monotonię, każdego dnia mogą zjeść posiłek zgodny ze swoimi upodobaniami. W ramach programu znajdą się także propozycje dla osób będących na diecie bezglutenowej czy wegetariańskiej. Swój lunch można zamówić z dostawą do biura lub zjeść na miejscu. (sprawdź pełną ofertę Benefit Lunch)

Taka forma benefitu od pracodawcy to przede wszystkim ogromna oszczędność, wygoda i ułatwienie życia. To też radość z posiłków w towarzystwie kolegów i koleżanek z pracy, co bezpośrednio przełoży się na ich relacje i współpracę. Nie bez przyczyny najwięksi w biznesie swoje kontrakty negocjują nad suto zastawionym stołem!

Benefity stanowią dziś jeden z głównych czynników, które decydują o pozostaniu w firmie i mają wpływ na wizerunek pracodawcy.  Dlatego firmy – by sprostać wymaganiom swoich pracowników i zainteresować potencjalnych kandydatów – przeznaczają coraz większe budżety na dodatkowe świadczenia i prześcigając się w pomysłach na najlepsze benefity. Dobre rozwiązania nie muszą być drogie i pracochłonne, powinny być natomiast dopasowane i faktycznie odpowiadać na potrzeby pracowników.  Dając załodze karty lunchowe dbamy o ich regularne i zdrowe odżywianie oraz dodatkowy czas, który mogą przeznaczyć dla swoich bliskich. To świetna droga, by mieć lojalnych i oddanych pracowników.

A Ty? Co chciałbyś dostać od swojego pracodawcy?

Może Cię zainteresować też: