Czy karty sportowe to dobry benefit dla pracowników?

Benefity są nieocenionym wsparciem w motywowaniu pracowników. Pomagają zarówno w zdobyciu, jak i utrzymaniu w firmie najlepszych specjalistów. Warto więc oferować najlepsze benefity i zadbać o ich dopasowanie do naszych pracowników!
Co wybrać spośród ofert dostępnych na rynku? Czy karty sportowe to dobry wybór?

Karty sportowe – najpopularniejszy benefit w Polsce

Według ostatniego raportu firmy Sedlak & Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników” najpopularniejszym benefitem w Polsce wciąż jest karta sportowa. Również w oczach pracodawców to bardzo atrakcyjny benefit, który można zaoferować różnym pracownikom, bez względu na ich wiek i dzięki niemu budować zaangażowanie w zespole oraz po prostu dbać o zdrowie psychofizyczne pracowników. Pierwszą w Polsce i najlepszą pod kątem oferty jest karta MultiSport, wymyślona i prowadzona przez Benefits Systems, jedną z najstarszych firm na rodzimym rynku benefitów.

MultiSport – trenuj tak jak lubisz!

MultiSport to imienna karta, dostępna w różnych wariantach. W tym najpopularniejszym pozwala na niczym nieograniczone korzystanie z oferty ponad 4000 obiektów sportowych na terenie całej Polski. Możemy zapisać się na zorganizowane zajęcia lub samodzielnie korzystać z tego, czym dysponuje wybrany przez nas basen czy klub, a intensywność i częstotliwość treningów dostosowujemy do własnych potrzeb.

Lubisz chodzić na basen i siłownię? A może wolisz ściankę wspinaczkową lub sztuki walki? Z kartą MultiSport nie musisz się ograniczać do jednej dyscypliny sportowej. W poniedziałek basen, we wtorek siłownia, w środę aerobik, w czwartek squash, a w piątek indoor cycling? Spontaniczna wizyta w saunie dla relaksu czy przeciwnie – systematyczne lekcje tańca i zajęcia jogi? W ramach programu sami wybieramy swoje ulubione aktywności z oferty ponad 20 różnych dyscyplin sportowych.

Karty sportowe w oczach pracodawcy

Kiedy pracodawca myśli o wprowadzeniu kart sportowych do programu benefitów, stawia sobie wiele pytań: czy moi pracownicy będą chcieli korzystać z kart sportowych? Czy wybiorą karty od pracodawcy, jeśli mają karnety bezpośrednio na siłowni? Czy to pomoże zmotywować moich pracowników? Czy ja na miejscu moich pracowników korzystałbym z takiej karty?

To wiele wątpliwości, ale warto zapytać ludzi, czy są zainteresowani korzystaniem z takiego benefitu. Aktywność sportowa jest ostatnio bardzo popularna, a ludzie wielokrotnie płacą za zajęcia niemałe pieniądze! Jeśli zaoferujemy im benefit, dzięki któremu nie będą musieli ograniczać się do jednej dyscypliny sportowej lub pilnować ilości wejść w miesiącu, na pewno będą zadowoleni. Do programu MultiSport mogą zaprosić także bliskich, zamawiając dla nich dodatkowe karty – oprócz klasycznych kart dla osób towarzyszących, specjalnych kart dla dzieci i tzw. kart basenowych Benefit Systems wprowadził w tym roku także karty dla seniorów. Dzięki temu pracodawca dba o pracownika, a on może zatroszczyć się o zdrowie całej swojej rodziny!

Oferując pracownikom benefity koniecznie musimy zadbać, by były dla nich atrakcyjne i odpowiadały na ich potrzeby – tylko wtedy cały program benefitów naprawdę ma sens. Karty sportowe to trafny wybór, potwierdzany różnymi badaniami i przede wszystkim: ponad milionem pracowników w Europie, którzy z kart korzystają.

A Ty, kiedy zaoferujesz swoim pracownikom karty sportowe?

Może Cię zainteresować też: