Jak skutecznie dbać o pracowników? 4 sprawdzone sposoby korporacji

W czasach „rynku pracownika” pracodawcy wiedzą, że muszą coraz bardziej dbać o swój zespół. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to nowy trend – by pozyskać nowych pracowników firmy mierzą się ze wszystkim, co oferuje konkurencja, również z rozbudową programu benefitów. Dlatego tak dobierają oferowane świadczenia, by spełniać oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających pracowników.
Jak dowartościować pracowników? Jak dbać o ich poczucie bezpieczeństwa, satysfakcję i zadowolenie? Jakie sprawdzone sposoby na motywację i lojalność stosują dzisiejsze korporacje?

Po pierwsze: bezpieczeństwo!

Ubezpieczenie na życie dla całej rodziny

Dla dorosłych ludzi najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Oprócz stabilizacji zatrudnienia Pracodawca może  zapewnić swoim Pracownikom poczucie bezpieczeństwa oferując im ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie to nie tylko ochrona dla samego Pracownika na czas nieszczęśliwych wydarzeń, ale przede wszystkim zabezpieczenie finansowe dla jego najbliższych! Firmy ubezpieczeniowe proponują różne opcje, między innymi ubezpieczenia połączone z funduszami emerytalnymi – pracownicy myślący o przyszłości na pewną docenią także taką formę zabezpieczenia.

Prywatna opieka medyczna dla Pracowników

Prywatna opieka medyczna ułatwia szybki kontakt z lekarzami różnych specjalizacji nie tylko, gdy coś się stanie, ale również przy okresowych badaniach i w razie konieczności dodatkowych konsultacji. Dzięki prywatnej opiece medycznej Pracownik może skorzystać z porady lekarskiej i specjalistycznych badań od razu – bez oczekiwania w wielomiesięcznych kolejkach, a często także bez konieczności posiadania właściwego skierowania. To przekłada się na realną pomoc, dostępną dokładnie wtedy, gdy jest Pracownikowi potrzebna.

Finansowanie prywatnej opieki medycznej i ubezpieczeń to jedne z najlepszych benefitów pozapłacowych jakie pracodawca może zaoferować – są objawem rozsądnego myślenia o przyszłości, a nie spełnieniem chwilowej zachcianki.

Po drugie: dobre odżywianie!

To właśnie karta lunchowa góruje na listach benefitów najchętniej wybieranych przez pracowników! Jest wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem – niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy, jak spędzamy czas wolny i co lubimy jeść – każdy z nas jeść musi. Dzięki karcie możemy znaleźć posiłek dla siebie i zapłacić za niego środkami od pracodawcy – korzysta na tym zarówno nasz budżet jak i czas, którego nie musimy poświęcać już na przygotowanie posiłku w domu!

Dbając o regularne i pełnowartościowe posiłki nie można zapomnieć o porcji witamin. Dlatego Pracodawcy coraz częściej zapewniają dostawy świeżych owoców do biura – minimum raz w tygodniu.

Po trzecie: komfort w miejscu pracy!

Ergonomiczne i ciekawie urządzone biuro też może być dodatkowym benefitem dla pracowników. To miejsce, gdzie spędzamy nawet 1/3 dnia ważne więc, by zadbać o stanowiska pracy, które będą wygodne. Odpowiednie dopasowanie stanowiska pracy ma wpływ nie tylko na naszą efektywność, ale przede wszystkim na zdrowie. W przyjaznym biurze łatwiej budować też dobrą atmosferę i pozytywny odbiór czasu spędzanego w pracy. Pracownik, który może dostosować swoje stanowisko pracy do własnych preferencji i dodatkowo przystroić je w istotne dla niego elementy, poczuje się w biurze „jak w domu”, dzięki czemu nie będzie chciał uciekać z niego równo z wybiciem godziny 16.

Po czwarte: czas na ruch!

Jak ważny dla naszego zdrowia, regeneracji i dobrego samopoczucia jest ruch, wiedzą już nawet przedszkolaki. Świetnym benefitem w tym zakresie są karty sportowe – wygodne w użytkowaniu dla pracowników, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach sportowych po pracy. Karta MultiSport pozwala na wybór spośród ponad 4000 obiektów sportowych w całej Polsce i wielu dyscyplin. Kartę możemy zamówić dla siebie i bliskich, w ofercie jest także wariant karty dla dzieci i seniorów. Karty sportowe to nie tylko aktywność fizyczna po pracy ale również relaks w saunie lub na basenie. Dzięki ogromnej elastyczności, jaką daje program MultiSport Pracownik sam wybiera gdzie, jak i z kim spędzi swój wolny czas!

Dobre samopoczucie w pracy jest niezwykle istotne. Spędzamy w niej większość naszego czasu, co wpływa na pozostałe aspekty naszego życia. Oferując różnorodne, przemyślane i dopasowane do pracowników benefity – takie jak ergonomiczne biuro, karty sportowe i lunchowe, ubezpieczenie na życie czy opiekę medyczną, duże firmy kompleksowo dbają o swoich Pracowników. Dzięki temu pracują z oddanymi i lojalnymi ludźmi, którzy naprawdę doceniają troskę i wszystkie korzyści płynące z posiadanych benefitów.

A Ty, jak dbasz o swoich Pracowników?

Może Cię zainteresować też: