Motywacja pracowników – jakie trendy w benefitach na 2019?

Dodano: 07.11.2018

Nawet idąc krok w krok za modą czasami nie jesteśmy w stanie nadążyć za tym, co w nadchodzącym sezonie będzie najpopularniejsze. Dotyczy to każdej dziedziny naszego życia – co roku na topie są inne kierunki podróży, nauka coraz to dziwniejszych języków obcych i gotowanie potraw ze składników, które dla naszych mam i babć brzmią i wyglądają co najmniej niezrozumiale. To samo dotyczy benefitów dla pracowników.

Motywacja pracowników na miarę najnowszych trendów!

benefity dla pracowników - trendy na 2019 modaModa – jak definiuje słownik – to krótkotrwała popularność czegoś nowego w danej dziedzinie. Pojawia się zwykle sezonowo – w zależności od pór roku zmieniamy nasze upodobania, nie wracając jednak do tych z poprzednich lat. Co i rusz staramy się wprowadzić coś nowego, podążając w ślad za aktualnymi trendami.

Trendy, które współcześnie obserwujemy, to już nie tylko wymiana garderoby czy zakup najnowszego modelu telefonu. Coraz częściej mamy do czynienia z modą na zmianę nawyków żywieniowych, słuchanie określonej muzyki bądź uprawianie konkretnej dyscypliny sportu – wszyscy przecież wiemy, że crossfit ma obecnie najlepszy (i najmodniejszy) wpływ na naszą sylwetkę!

Podążanie za modą jest obecne nie tylko w sferze naszych prywatnych zainteresowań. Do najpopularniejszych trendów dostosowują się w swojej ofercie miejsca rozrywki, kurorty wakacyjne oraz … Pracodawcy! Niejednokrotnie w ogłoszeniach rekrutacyjnych widzimy, że firmy i korporacje starają dotrzymywać kroku najnowszym stylom życia – włączają się w akcje promujące zdrowe odżywianie, ekologię, czy partnerskie relacje pomiędzy kadrą zarządzającą, a szeregowymi pracownikami.

Benefity pracownicze na czasie

Jak Pracodawca może nadążać za trendami? Co powinien zaproponować, by być „na czasie”? System motywacyjny powinien odpowiadać zainteresowaniom i upodobaniom pracowników. Jeżeli zmieniają się ich predyspozycje co do spędzania wolnego czasu to również oferowane benefity powinny zmieniać się na takie, które będą najbardziej pożądane. Co będzie takim benefitem w 2019? Jak motywować pracowników w kolejnym roku?

Posiłki od Pracodawcy – numer jeden w 2019 roku!

benefity dla pracowników - trendy na 2019 lunchTroska o zdrowie  i dobrą kondycję Pracowników to jeden z priorytetów stojących przed dzisiejszymi HR-owcami. Oferując dofinansowanie do posiłków Pracodawca pomaga nie tylko w zbilansowaniu diety, ale także przyczynia się do zaoszczędzenia czasu, który często poświęcany jest wieczorami na przygotowanie pudełek z lunchem do pracy. Propozycja benefitu, na który składa się darmowy obiad, to już nie tylko możliwość skorzystania z pracowniczej kantyny. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być karta BenefitLunch – zakodowana na wybraną przez Pracodawcę ilość posiłków w miesiącu umożliwia dostęp do bardzo szerokiej gamy restauracji.

Elastyczne godziny pracy – wymarzony benefit każdego pracownika

Niemal każdy pracownik uważa, że możliwość częściowej pracy zdalnej, bądź swobodnego dysponowania czasem pracy w ciągu tygodnia, byłaby idealnym rozwiązaniem motywacyjnym. Żyjemy coraz szybciej i mamy coraz więcej zajęć, dlatego maksymalne skompensowanie czasu spędzonego w pracy każdemu jest na rękę. Nie każdy Pracodawca może sobie jednak pozwolić na zmniejszenie ilości godzin spędzonych w biurze. Coraz częściej jednak wprowadzane są udogodnienia pomagające w skróceniu czasu poświęconego na dojazd do pracy – są to na przykład dofinansowania do biletów komunikacji miejskiej bądź rowerów, a także carsharing. Niejednokrotnie firmy decydują się również na pracę zdalną – przynajmniej raz w miesiącu i faktycznie elastyczne godziny pracy. Pracownik nadal musi „wyrobić swoje osiem godzin”, ale zaczyna pracę o dowolnej porze.

MultiSport – trend od lat na wiele lat!

benefity dla pracowników - trendy na 2019 sportWejściówki na siłownie i zajęcia fitness są popularnym benefitem już od wielu wielu lat. Niezmiennie jest to bardzo pożądany dodatek do wynagrodzenia, w niektórych przepadkach wręcz obowiązkowy. By podążać za trendami i pomagać w motywacji do pracy nad swoim ciałem możemy, dzięki składowym programu MultiSport, zadbać także o zbilansowaną dietę i korzystać z porad wykwalifikowanych trenerów personalnych. To wszystko jest dostępne w wygodnej aplikacji mobilnej.

Wolność wyboru – najmodniejsza wśród wszystkich pokoleń!

Możliwość swobodnego podejmowania decyzji o spędzaniu wolnego czasu to bez wątpienia trend na co najmniej kilka kolejnych lat. Mimo, iż podążamy za modą, nasze wybory różnią się od siebie – tak samo ja my. Dowolność w wyborze benefitów pozapłacowych a także miejsca i czasu ich realizacji to unikalny system motywacyjny, dający satysfakcję zatrudnionym i wygodę kadrze zarządzającej. Udostępniając Pracownikom platformę pełną różnorodnych benefitów, Pracodawca pozostawia im wolny wybór, dzięki czemu na bieżąco mogą zmieniać decyzje i próbować czegoś nowego.

Może Cię zainteresować też: