Samochód na minuty – benefit wygodny i zgodny ze światowymi trendami

Dodano: 23.01.2020

Eksperci są zdania, że nie ma już odwrotu od idei współdzielenia dóbr. Pozwala zaoszczędzić zasoby naturalne i jest opłacalna ze względów ekonomicznych. Oba te aspekty są szczególnie ważne dla młodego pokolenia. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej firm, które dają możliwość wypożyczenia zamiast kupienia, czego świetnym przykładem jest branża samochodów czy skuterów wynajmowanych na minuty. Skoro takie są światowe trendy dlaczego nie zaproponować tego pracownikom? Jeśli potrzebują wynająć samochód na minuty, benefit od pracodawcy będzie idealną odpowiedzią.

Samochód na wyłączność czy na minuty?

benefit wynajem samochodu na minutyZe względu na koszty zakupu i utrzymania własny samochód jest dziś dla wielu osób nieosiągalny. Gdyby dołożyć do tego problemy z parkowaniem na osiedlach mieszkalnych i w centrach miast oraz coraz większe korki w godzinach szczytu, może okazać się, że posiadanie prywatnego auta jest raczej problemem niż udogodnieniem.

Z drugiej strony czasami potrzebujemy samochodu na chwilę – żeby coś przewieźć, zrobić zakupy w odległym markecie budowlanym, albo po prostu sprawniej niż komunikacją miejską dostać się do celu. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest samochód, który czeka niedaleko i możemy wynająć go tylko na czas naszego przejazdu. Można rozważyć także wypożyczenie skutera, którym jeszcze szybciej dojedziemy na miejsce.

Mając na uwadze światowe trendy i potrzeby osób korzystających z naszej Kafeterii proponujemy wynajem samochodów na minuty jako benefit, dostępny na platformie i gotowy do zrealizowania w dowolnym momencie. Takie świadczenie może być finansowane przez pracodawcę ze środków obrotowych firmy. W Kafeterii te środki mogą być dostępne w ramach dodatkowego (poza ZFSŚ) banku punktów – pracownicy sami decydują, na co je przeznaczą i kiedy.

Wynajem samochodu na minuty – benefit zawsze pod ręką

Współpracujemy z kilkoma z najpopularniejszych w Polsce firm wynajmujących samochody na minuty. W Kafeterii pracownik wybiera firmę, a potem wartość kodu, który będzie mógł wykorzystać w aplikacji do opłacenia swoich przejazdów. Zakup trwa kilka sekund, a kod będzie dostępny od razu – na wynajem finansowany przez pracodawcę można więc zdecydować się w ostatniej chwili, nawet stojąc już obok wybranego samochodu. Co znajdziemy w ofercie Kafeterii?

Traficar

Traficar wynajmuje swoje samochody w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, a także w Trójmieście i na Śląsku. Co ciekawe, w wielu z tych miast możemy wynająć także auto typu van, które idealnie sprawdzi się przy okazji większych zakupów czy małej przeprowadzki.

W aplikacji mamy podgląd mapy, z zaznaczoną lokalizacją wszystkich dostępnych samochodów. Te duże czekają zazwyczaj w pobliżu sklepów takich jak IKEA czy Leroy Merlin. Po wybraniu auta aplikacja bezpłatnie zarezerwuje je dla nas na kwadrans. Żeby otworzyć auto wystarczy zeskanować telefonem kod QR, kluczyki lub karta, konieczne do uruchomienia silnika, czekają w środku. Po zakończeniu wynajmu Traficar podliczy, ile kilometrów przejechaliśmy. Doliczy do tego opłatę na start i pobierze płatność – z podłączonej do aplikacji karty lub z puli naszych środków wprowadzonych kodem z MyBenefit. Samochód możemy wynająć też na całą dobę, w cenie już od 75 PLN.

Easyshare

Zasady wynajmu aut od Easyshare są bardzo podobne, usługa działa w Poznaniu i w Łodzi. Ta opcja może być jednak gratką dla fanów ekologii, ze względu na możliwość wypożyczenia samochodów hybrydowych! Oprócz tego dla użytkowników Easyshare parkowanie w miejskich strefach jest bezpłatne.

Ecoshare

Jeśli nie samochód, to może skuter, który pozwoli dużo szybciej przemieścić się przez zakorkowane miasto? Ecoshare umożliwia wynajem ekologicznych skuterów na minuty w Trójmieście, na Półwyspie Helskim, w Szczecinie i Poznaniu. Cudnej urody miętowe skutery są dwuosobowe, osiągają prędkość 50 km /h i mają zasięg 70 km. W schowku czekają kaski i higieniczne czepki.

Hop City

Hop City również oferuje elektryczne skutery. Znajdziemy je w Warszawie, Łodzi, Gliwicach, Częstochowie, Wrocławiu, Szczecinie oraz Trójmieście. Tu także w zestawie mamy dwa kaski i jednorazowe czepki, oprócz tego ręcznik, a w sezonie zimowym także maseczki antysmogowe. Pomyśleli o wszystkim! W Kafeterii w stałej cenie dostępny jest pakiet 200 minut do wykorzystania na przejażdżki skuterami Hop City.

Samochód na minuty - benefit

Szczególnie przy projektowaniu programu benefitów warto iść z duchem czasu i na bieżąco odpowiadać na zmieniające się potrzeby i oczekiwania pracowników. Jednak – żeby nie poświęcać czasu na śledzenie trendów i nie musieć samodzielnie wdrażać tego typu innowacji – można zdać się w tej kwestii na sprawdzonych partnerów, którzy już to zrobili, na przykład na MyBenefit.

Jedź! Tam, dokąd chcesz i tak, jak lubisz.

Może Cię zainteresować też: