Co z biletami do kina?

Kategoria: Benefity, Benefity dla pracowników
Dodano: 27.03.2018

Firmy coraz częściej oferują swoim pracownikom karnety na siłownię, dodatkowe ubezpieczenia na życie czy pakiet prywatnej opieki medycznej. A co z benefitami kulturalnymi? Czy warto inwestować w finansowanie biletów do kina i teatru pracownikom?

Work-life balance w Twojej firmie

Osoby, które nie mają czasu na życie rodzinne, często czują się zmęczone i wyczerpane. Problemy w relacjach z najbliższymi przekładają się na działanie w pracy. Może to prowadzić do  ciągłego,  podwyższonego poziomu stresu, spadku efektywności, a z czasem nawet wypalenia zawodowego. Pracownik jest najważniejszym kapitałem firmy i warto zadbać o jego dobre samopoczucie. Zaoferowanie mu wejściówki na koncert jego ulubionego artysty czy biletu do kina, jest bliskie popularnej ostatnio idei work-life balance, która zachęca do równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Szczęśliwy pracownik mniej choruje, lepiej radzi sobie ze stresem i wykazuje się większą kreatywnością.

Zyskaj nowych pracowników i zatrzymaj obecnych

Benefity znajdują się w czołówce czynników motywujących do podjęcia pracy. Według Deloitte aż 65% kadry managerskiej obawia się utraty pracowników. Dobrze zbudowany zespół to efekt wielomiesięcznej pracy wszystkich jego członków. Zgrany i świetnie rozumiejący się team to inwestycja, która daje wymierne korzyści. Częste zwolnienia w firmie negatywnie wpływają na jej wyniki. Aby zdobyć, a co najważniejsze utrzymać, lojalnych pracowników firma musi im oferować coś więcej niż wypłatę raz w miesiącu.

Buduj zaangażowanie i zachęcaj do współpracy

Decydując się na dobrze dobrane benefity pracodawca stworzy pracownikiem więź, w ramach której ludzie odwdzięcza się lojalnością wobec marki i zaangażowaniem w wykonywane zadania. Przedsiębiorca wybierając benefity powinien uwzględnić potrzeby i pasje swoich pracowników, indywidualnie podejść do ich zainteresowań. Proponując bilety do kina, teatru czy na koncert pracodawca pozostawia swojemu pracownikowi wybór tytułu czy daty wydarzenia. A z drugiej strony motywuje daną osobę do wyjścia z domu, spędzenia czasu z innymi ludźmi i otwarcia się na nich.

Pracownicy lubią chodzić do kina i teatru

Benefitem najczęściej wybieranym w Kafeterii MyBenefit są bilety kinowe, w pełni finansowane przez pracodawcę z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych lub środków obrotowych. Koncerty i spektakle w najpopularniejszych teatrach również cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a w Kafeterii często kupić można bilety, których nie ma już w ogólnodostępnej sprzedaży. To także uatrakcyjnia pakiety benefitów udostępniane przez pracodawców.

Osoby korzystające z życia kulturalnego są mniej zestresowane. Wychodząc ze swoimi bliskimi miło spędzają czas, a przebywanie ze sztuką sprzyja rozwojowi i zachowaniu otwartego umysłu. Takich pracowników warto mieć w swojej firmie. Przedsiębiorstwo, które oferuje tego typu benefity inwestuje w pozytywną atmosferę, dzięki czemu zyskuje lojalnych i zaangażowanych specjalistów. Zadowolenie z pracy poszczególnej jednostki przekłada się na sukces firmy.

W końcu pracownik to cichy ambasador marki, w której pracuje.

Może Cię zainteresować też: