Zadbaj o work-life balance

Kategoria: Benefity, Benefity dla pracowników, Motywacja i zaangażowanie
Dodano: 15.05.2018

Czy pracodawca może dbać o work-life balance swoich pracowników?

Chcąc zachować równowagę pomiędzy życiem i pracą staramy się mieć czas na wszystko. Idealnie byłoby zapewnić naszej załodze elastyczny czas pracy, ale nie w każdej firmie czy branży jest to możliwe. Będąc pracodawcą warto zastanowić się co naprawdę jest istotne dla naszych pracowników. Możemy pomóc im zaoszczędzić czas również w sprawach, które nie są bezpośrednio związane z pracą. Świetnym przykładem jest prywatna opieka medyczna – gabinet położony niedaleko biura, możliwość wizyty u lekarza bez czekania w długich kolejkach i współfinansowanie opieki lub badań przez pracodawcę to ogromne ułatwienie, nie tylko w sezonie jesiennych przeziębień. Kanapki, sałatki i owoce dostarczane do biura mogą zastąpić własnoręczne przygotowywanie drugiego śniadania, a dofinansowanie do lunchu załatwia sprawę wielogodzinnego gotowania.

Aktywność po pracy

Zdobyty w ten sposób czas możemy spędzić na wiele sposobów i tu także warto podsunąć pracownikom ciekawe rozwiązania – kino, koncert, kino z przyjaciółmi, ciekawa książka lub aktywność sportowa pozwolą im się zrelaksować i zregenerować po intensywnym dniu pracy. W weekend mogą wybrać się w góry lub do innego miasta, a latem do pobliskiego parku rozrywki czy nad jezioro.

Różnorodne potrzeby pracowników

Dużo przyjemniej pracuje się w miejscu, w którym możemy oczekiwać zrozumienia oraz gdzie respektowane są nasze potrzeby i szanowana różnorodność. Proponując szeroki wachlarz przemyślanych benefitów faktycznie pokażemy naszym pracownikom, że zależy nam zachowaniu równowagi pomiędzy ich życiem i pracą. Ponieważ jednak pracowników w firmie zazwyczaj jest wielu, trudno zgadywać czego i kiedy dokładnie potrzebują.

Szeroki wybór benefitów

Rozwiązaniem, które najlepiej sprawdza się w takiej sytuacji są platformy internetowe (kafeterie), na których pracownicy sami wybierają benefity – dokładnie te, które w danym momencie są im potrzebne. Pracodawca ma bezpośredni wpływ na zakres takiej oferty, może więc proponować pracownikom benefity precyzyjnie dopasowane do ich potrzeb, ale także inspirować ich do aktywnego i ciekawego spędzania czasu po pracy.

Może Cię zainteresować też: