Benefit kulturalny… czyli jaki?

Wydarzenia kulturalne to jeden z tych sposobów spędzania czasu, które cenimy najbardziej. Różnorodne formy rozrywki i coraz większa dostępność powalają wybrać coś idealnego dosłownie każdemu. Poza tym to dobrze wykorzystany czas, który wnosi w nasze życie nową, ciekawą wartość. Dlatego też pracownicy coraz częściej pytają o możliwość włączenia biletów na wydarzenia kulturalne do firmowego programu benefitów. Co cieszy się największym zainteresowaniem? Jak trafić w gust każdego pracownika? Jaki powinien być taki kulturalny benefit?

Bilety do kina dla pracowników.
Baw się!

Bilety kinowe to, zaraz po karcie sportowej, jedne z najpopularniejszych benefitów pozapłacowych! Większość z nas lubi śledzić najnowsze premiery kinowe – w samotności, lub towarzystwie rodziny czy znajomych. Dzięki benefitom finansowanym przez pracodawcę możemy zobaczyć ich jeszcze więcej!

Bilety kinowe kosztują od kilkunastu do ponad 30 złotych. W porównaniu do spektakli teatralnych czy koncertów nie jest to więc bardzo kosztowna rozrywka, a kina działają w wielu miastach w Polsce, nawet tych mniejszych. Na film można pójść samemu po pracy, na randkę lub z przyjaciółmi w piątkowy czy sobotni wieczór albo z dziećmi w niedzielny poranek. Bilety kinowe wybrane w Kafeterii nie wymagają dodatkowej dystrybucji, która zajmuje czas i angażuje dział personalny. Bilet otrzymujemy w postaci prostego kodu, który okażemy później w kasie naszego kina. Bilety mają długi termin ważności, nie straszna im więc nawet nagła zmiana planów!

Benefit kulturalny w klasycznej odsłonie.
Przeżywaj!

Spektakle teatralne, widowiska operowe i koncerty muzyki klasycznej? Choć kiedyś taka wersja kulturalnych wydarzeń raczej nie kojarzyła się z lekką rozrywką, dziś ma wielu zwolenników! Trudno jednak odgadnąć co i komu się podoba, a także na bieżąco śledzić wszystkie afisze. Można natomiast postawić na gotową, szeroką ofertę biletów na wydarzenia kulturalne, a pracownikom pozostawić swobodny wybór między tymi propozycjami – takie możliwości daje Kafeteria MyBenefit, która współpracuje z instytucjami kultury w całej Polsce. Pracownik mający do dyspozycji środki od pracodawcy może dowolnie wybierać między imprezami odbywającymi się w całej Polsce. To ciekawe rozwiązanie, które pozwala na wizytę w teatrze czy operze także przy okazji delegacji lub wyjazdu o charakterze wypoczynkowym.

Muzeum i galeria sztuki?
Poznawaj!

Technologia pozwala nam dziś poznawać świat za pomocą wszystkich zmysłów. Muzeum może być tradycyjną salą, w której na pachnącej starym drewnem podłodze stoją gabloty, wypełnione średniowiecznymi skarbami, albo dzięki technologii przenieść nas w dawne czasy i pozwolić poczuć się nasi przodkowie. Centrum naukowe może być nudną halą pełną zakazów, ale może być też interaktywnym parkiem, w którym oprócz dotykania eksponatów będziemy mogli z nimi eksperymentować!

Wszystkie te miejsca, w których łączymy przyjemność oglądania, słuchania i poznawania to fantastyczny sposób na zdobywanie wiedzy i relaks. Ponieważ jednak nie mamy pewności czy nasi pracownicy wolą zobaczyć kopalnię złota, zabytkową manufakturę czy galerię sztuki współczesnej, lepiej postawić na samodzielny wybór ulubionych atrakcji. W Kafeterii będą mogli nie tylko zamówić bilety do muzeum i galerii, ale też zarezerwować i opłacić nocleg, jeśli taka wizyta wymaga wycieczki do innego miasta.

Kultura na czasie.
Odkrywaj!

Nie tylko młodzi chcą być na czasie! Najpopularniejsze muzyczne festiwale plenerowe mają swoich zwolenników w każdym pokoleniu, a na koncert ulubionej gwiazdy fani potrafią przyjechać z drugiego końca Polski! Współpracując bezpośrednio z organizatorami takich imprez oraz z portalami eBilet.pl i Eventim.pl, MyBenefit może pochwalić się największą na polskim rynku ofertą benefitów kulturalnych. To ważne szczególnie dla pracodawcy, który chce oferować dobre benefity i powinien być przygotowany na różne, czasem zaskakujące zainteresowania swoich pracowników. Kultura – jak technologia – rozwija się i zmienia, a w ramach inicjatyw kulturalnych organizowane są coraz ciekawsze i czasem coraz dziwniejsze wydarzenia!

Benefit kulturalny finansowany przez pracodawcę

Kulturalnie spędzony czas świetnie wpływa na samopoczucie pracowników, dlatego powinien znaleźć się na benefitowej liście „must have” każdego pracodawcy! Idealny benefit kulturalny to taki, który przyniesie radość i dobre wspomnienia, ale nie obciąży domowego budżetu.

Wszystkie benefity kulturalne są zgodne z założeniami ustawy o ZFŚS więc, jeśli tylko pozwala na to firmowy regulamin Funduszu, warto dofinansować tę formę rozrywki dla naszych pracowników. Dzięki takiemu wsparciu częściej będą mogli uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach, a także zaprosić swoich bliskich – drugą połówkę, przyjaciół czy dzieci. Dzięki Kafeterii nie musimy zatrudniać w dziale personalnym specjalisty od benefitów kulturalnych. Na platformie, spośród tysięcy różnorodnych propozycji w całej Polsce, pracownicy sami wybiorą dokładnie te imprezy, które lubią najbardziej!

Może Cię zainteresować też: