Restart Holiday – nowy sposób na szybki urlop (z dofinansowaniem od pracodawcy)

Restart Holiday to nowe pojęcie w terminologii związanej z urlopami. Oznacza wzięcie wolnego dnia w środku tygodnia, żeby „podładować baterie” i zregenerować siły, odrywając myśli od pracy. Kto nigdy nie marzył by urwać się z pracy i pójść na lody do pobliskiego parku, uciec na spacer do lasu czy poleżeć na plaży nad jeziorem?

Restart Holiday – więcej niż urlop

W związku z ciągłym rozwojem firm wzrasta też intensywność naszej pracy. Żyjemy w ciągłym stresie i biegu. Realizujemy projekt za projektem marząc o wakacjach, by choć na moment złapać oddech. Niestety, dwutygodniowy urlop raz w roku nie wystarczy, by zachować balans między pracą a życiem prywatnym. A co jeśli rozłożymy przydział dni urlopowych na więcej efektywnych dni wypoczynku? I wykorzystamy, gdy szczególnie tego potrzebujemy? Gdyby jeszcze pracodawca dofinansował urlop, by ulżyć naszemu budżetowi domowemu…

Spójrzmy na liczby: po przepracowaniu 10 lat na umowę o pracę (w dowolnej organizacji) przysługuje nam 26 dni urlopu w roku. Odejmując od tego dwutygodniowy urlop podstawowy, do wykorzystania pozostaje nam wolnych 16 dni. Odejmijmy jeszcze ok. 4 dni na czas świąteczny i 3 dni, które warto wykorzystać na uzupełnienie długich weekendów, by w ten sposób uzyskać kilkudniowy wypoczynek. Po uwzględnieniu tych wszystkich okazji zostaje nam jeszcze 9 dni urlopu – to dużo! Jeśli dobrze je zaplanujemy, będziemy mieli wolny dzień w środku tygodnia raz na dziewięć miesięcy. Jeden dzień tylko dla siebie! Jak wykorzystać go efektywnie?

Intensywny miniurlop w górach

Mieszkasz na południu Polski? Skorzystaj z tego i wyrusz na górskie szlaki! Naładujesz baterie, nacieszysz oczy pięknymi widokami, zbudujesz świetne wspomnienia, do których z przyjemnością będziesz wracać. Pokonasz swoje słabości, albo zrelaksujesz się na łonie natury. Taki dzień na pewno nie będzie zmarnowany!

Wypad nad morze ze znajomymi

Bałtyk jest wspaniały także poza sezonem wakacyjnym! Co powiesz na długi spacer brzegiem morza, po delikatnym piasku, który przesypuje się pod bosymi stopami? Niezwykłe doznania sensoryczne pozwolą Ci uspokoić skołatane nerwy i wyciszyć się po ostatnich naradach w biurze. Zabierz znajomych i wspólnie obejrzyjcie urokliwy zachód słońca, zagryzając pizzę na plaży…

Urlop za miastem

Nie musisz jechać w skrajne części Polski by odpocząć. Jeden dzień wolnego to świetna okazja na wypad za miasto – na spacer do lasu, na kajaki lub zwiedzanie zamku. Wsiadaj na rower i jedź! Zorganizuj sobie piknik w miejscu, w którym nigdy nie byłeś.

Chwila wolnego w swoim mieście

Dzień urlopu w mieście nie musi oznaczać domowej nudy. Możliwości jest o wiele więcej! Wybierz się do kina na długo wyczekiwaną premierę, albo wycieczkę do ZOO i odwiedziny u tygrysów. Jeśli od siedzenia przy biurku cierpi Twój kręgosłup, idealnie sprawdzi się sesja w salonie masażu. Potrzebujesz odrobiny ruchu? Wyskocz na basen, do parku trampolin albo ściankę wspinaczkową.

Nie masz jeszcze planów na swój wolny dzień? Zaloguj się do Kafeterii MyBenefit i skorzystaj z naszych inspiracji! Swoje plany urlopowe możesz dofinansować dzięki punktom od Pracodawcy. Wybierz dokładnie te benefity, które pozwolą Ci na odrobinę relaksu. Zasługujesz na to!

Bądź aktywny. Tak jak lubisz!

Może Cię zainteresować też: