Benefity kulturalne. Spotkajmy się w muzeum!

Kategoria: #zostańwdomu, Aktualności, Benefity, Benefity dla pracowników, Benefity w Kafeterii
Dodano: 19.05.2020

#wyjdźzdomu bezpiecznie

Nieodzownym priorytetem MyBenefit jest dostarczanie pracownikom firm inspiracji do dbania o codzienny work-life balance. Szczególnie teraz, w czasie pandemicznej rzeczywistości dokładamy wszelkich starań, aby w ramach benefitów pracowniczych dostępnych w naszej Kafeterii dostarczać szytych na miarę rozwiązań, które odpowiadają na aktualne potrzeby i problemy. Rząd powoli znosi obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa, dlatego chcemy dostarczać gotowe podpowiedzi i pomysły, jak w sposób ciekawy i bezpieczny spędzić czas poza domem. Ponieważ można już korzystać z wybranych ofert obiektów kulturalnych, a  pierwszej kolejności „odmrożone” zostały muzea, zdecydowanie zachęcamy do kulturalnej formy aktywności! Tym bardziej, że na dzień 18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów. Nie ma na co czekać, trzeba kupić bilet do wybranego muzeum dostępnego w ofercie Kafeterii i wesprzeć przy okazji odradzającą się kulturę!

Muzea ponownie otwarte dla zwiedzających!

Przez cały czas jesteśmy w kontakcie z partnerami Kafeterii MyBenefit, którzy na co dzień zarządzają obiektami kulturalnymi w Polsce. Wraz ze wznowieniem działalności muzeów z ogromną radością ponownie uruchamiamy dostęp do produktów MultiMuzeum! Są to vouchery uniwersalne dostępne w atrakcyjnych cenach, które aktualnie można zrealizować w blisko 30 obiektach w Polsce. W ofercie dostępne są w dwóch wariantach cenowych – silver i gold. Długi termin ważności naszych voucherów pozwala na zaplanowanie wizyty w muzeum na późniejszy czas. My jednak, po długotrwałej izolacji domowej i tęsknocie za spędzaniem czasu poza domem, zachęcamy do jak najszybszego skorzystania z  dostępnych obiektów i przełamania domowej rutyny kulturalną formą aktywności.

Funkcjonowanie muzeum – jak to teraz wygląda?

We wszystkich otwartych muzeach trzeba stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Koniecznym jest zachowanie 2 metrowego dystansu a także zasłanianie ust i nosa maseczką lub przyłbicą. Zwiedzający są zobowiązani do dezynfekcji rąk przed wejściem do muzeum. Oczywiście, wszystkie obiekty zostały pod tym względem odpowiednio zabezpieczone. Tymczasowo zrezygnowano ze zwiedzania grupowego. Część naszych partnerów wprowadziła także dodatkowe środki ostrożności, mając jednak na względzie komfort zwiedzania.

Jako przykład, Muzeum Narodowe w Warszawie nie zaprzestaje działalności edukacyjnej, która będzie prowadzona także on-line. Również na stronie internetowej dostępne są audioprzewodniki oraz materiały edukacyjne. Warto wiedzieć, że w poszczególnych galeriach będą obowiązywały limity zwiedzających. Stworzono też harmonogram funkcjonowania galerii – szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie dla zwiedzających. Muzeum Narodowe wychodzi naprzeciw zwiedzającym – w związku z rotacyjnym funkcjonowaniem galerii zostaje uruchomiony bilet tygodniowy. W praktyce oznacza to, że zakup jednego biletu umożliwia dwukrotny wstęp do obiektów muzeum w ciągu 7 dni.

Aktualnie najchętniej odwiedzanymi muzeami są te, które mają kompleksy na zewnątrz. Takim obiektom było najłatwiej dostosować się do aktualnych wymogów bezpieczeństwa. To miedzy innymi dlatego Muzeum Wsi Mazowieckiej, Muzeum Lotnictwa Polskiego, czy Muzeum Trasa Obronności jako jedne z pierwszych otworzyły się na nowo dla zwiedzających.

MyBenefit
 

Wirtualne zwiedzanie muzeów dostępne w MyBenefit

Wielu naszych partnerów zarządzających obiektami kulturalnymi świetnie odnalazło się w nowej rzeczywistości i przygotowało ciekawe propozycje dostępne online. Muzeum Polin stworzyło cykl „Spacery po wystawie. Bez wychodzenia z domu”. Od 11 kwietnia co tydzień dodawane są kolejne odcinki, a na wirtualną wycieczkę można się wybrać za pośrednictwem strony internetowej muzeum oraz Facebooka i Youtube. Ciekawą propozycję przedstawiło też Muzeum Narodowe w Krakowie. Tu zorganizowano wydarzenie „Ty-Dzień Muzeum w MNK!”. W ramach spotkania ze sztuką w dniach 18-22 maja codziennie można wziąć udział w muzealnych quizach, projekcjach filmów poświęconych wystawom oraz wysłuchać wyjątkowych opowieści o sztuce. Prelegentką ma być Minerva – Justyna Stasiek-Harabin, która jest autorką jednego z najlepszych blogów o sztuce w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Muzeów – wspieramy odradzającą się kulturę!

Przypadające na 18 maja święto muzeów na stałe wpisało się już w kalendarz imprez kulturalnych w Polsce. Od wielu lat z tej okazji obiekty w całej Polsce uczestniczą w Nocy Muzeów, podczas której umożliwiają darmowe zwiedzanie wystaw. Często jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć ciekawe miejsca, które na co dzień nie są dostępne.

Choć tegoroczna Noc Muzeów została oficjalnie przeniesiona na jesień, część obiektów, jak na przykład wspomniane już  Muzeum Narodowe w Krakowie, przygotowało specjalną ofertę właśnie na teraz. W imieniu własnym i naszych partnerów gorąco zachęcamy do skorzystania z przygotowanych przez nich propozycji. Na przekór trudnościom, w tym roku świętujmy przez cały maj! Podczas zwiedzania Wasi pracownicy mogą miło spędzić czas z rodziną, a przy okazji wspomóc odradzającą się kulturę. Poza wspomnianymi już muzeami, dostępne są m. in. obiekty Muzeum Narodowego we Wrocławiu, tj. Panorama Racławicka, wystawy stałe Muzeum Narodowego oraz Pawilon Czterech Kopuł. Nieustannie śledzimy zarówno komunikaty rządu jak i działania naszych partnerów, aby być na bieżąco i jak najszybciej proponować Wam nowe rozwiązania i oferty. Wiemy, że część muzeów aktywnie przygotowuje się, by już niebawem ponownie otworzyć się dla zwiedzających (np. Muzeum Śląskie).

Liczymy na wznowienia działalności kolejnych obiektów kulturalnych dostępnych w naszej Kafeterii. Kiedy tylko to nastąpi, na pewno Was o tym poinformujemy. A póki co – spotkajmy się w muzeum!

Może Cię zainteresować też: