Świętuj z nami! Ogłaszamy Dzień Benefitów Pozapłacowych

Ogłaszamy Dzień Benefitów Pozapłacowych!

Jesteś Pracownikiem?
Reprezentujesz Pracodawcę?
Dostajesz lub dajesz innym benefity?
Może tworzysz zupełnie nowe benefity lub na co dzień zajmujesz się ich obsługą?

Świętuj razem z nami – 21. Grudnia
ogłaszamy Dniem Benefitów Pozapłacowych!

Każdemu, kto otrzymuje benefity od swojego Pracodawcy życzymy,
by w ten Dzień skorzystał przynajmniej z jednego z nich!

Każdemu, kto w swojej pracy zarządza benefitami – dziękujemy!
Życzymy samych skutecznych benefitów i owocnej współpracy
– z Pracownikami, Pracodawcą i wszystkimi Partnerami.

Każdemu, kto tak jak my tworzy benefity,
życzymy niczym nieograniczonych pomysłów i świadczeń,
które pokochają ludzie z całej Polski!

Czym są benefity pozapłacowe?

Chcąc dotrzeć do najlepszych specjalistów Firmy coraz mocniej dbają o swój wizerunek jako pracodawcy. Benefity naturalnie stały się jednym z elementów Employer Brandingu oraz wyróżnikiem oferty, którą Pracodawcy proponują Kandydatom na etapie rekrutacji. Słowo benefit pochodzi od słów bene (łac. dobrze) oraz facere (łac. czynić). To znaczy, że Pracodawcy oferujący swoim Pracownikom benefity chcą uczynić ich życie lepszym! Dlaczego?

Coraz częściej traktują ich jak członków jednej społeczności – skupionych wokół tej samej misji i celów, działających na rzecz wspólnej organizacji i spędzających ze sobą większą część dnia. Tak traktowani ludzie czują się doceniani – za swoją pracę, wiedzę i samą obecność. Otrzymują od Pracodawcy prawdziwe wsparcie oraz inspiracje do rozwoju i aktywności, a dzięki temu lepiej czują się w swoim miejscu pracy i zupełnie inaczej postrzegają Firmę. Obdarowani przemyślanymi, dopasowanymi benefitami są gotowi odwdzięczyć się większym zaangażowaniem, otwartą komunikacją czy pomysłami na innowacyjne rozwiązania. Dobrze czują się w swoim miejscu pracy i trudniej namówić ich na zmianę.

Wpływ benefitów na życie pracowników firm w Polsce

Firmy w Polsce dbają o swoich Pracowników na wiele sposobów. Wspierając ich w trosce o zdrowie i przyszłość oferują prywatną opiekę medyczną, programy sportowe, zdrowotne i profilaktyczne oraz ubezpieczenie na życie lub program emerytalny. Ułatwiają realizację codziennych, prywatnych obowiązków i pomagają zaoszczędzić czas lub pieniądze, poprzez dofinansowanie opieki nad dziećmi, dojazdu do pracy, posiłków oraz z pomocą usługi concierge. Coraz częściej też za pośrednictwem benefitów Pracodawcy inspirują Pracowników do aktywności – regularnego uprawiania sportu, podróży, udziału w wydarzeniach kulturalnych i innych ciekawych form spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Motywują do rozwoju, nauki języków obcych czy odnalezienia nowych pasji. Zachęcają do tego, by po pracy oderwać się od służbowych obowiązków i zadbać o siebie – zregenerować, zrelaksować i odpocząć w ulubiony sposób. Takie benefity, niezależnie od swojej finansowej wartości, zostaną z Pracownikami na dłużej i pomogą budować więź z przełożonym i całą firmą.

Finansowanie benefitów

Z założenia benefit jest dodatkowym świadczeniem, które Pracownik może otrzymać w swoim miejscu pracy. Zazwyczaj finansowany jest przez Pracodawcę, choć popularnym rozwiązaniem jest także współfinansowanie (czyli częściowe opłacanie) wybranego świadczenia przez samego Pracownika. Rodzaje i zasady przyznawania benefitów pracowniczych zależą od firmy – znaczenie może mieć dział, pion w którym pracujemy, stanowisko, staż pracy oraz wysokość wynagrodzenia, realizacja celów rocznych czy kwartalnych albo udział w udanym projekcie.

Pracodawcy w Polsce mogą liczyć na ulgi i ułatwienia w rozliczaniu świadczeń pozapłacowych dla pracowników – niektóre zwolnione są ze składek na rzecz ZUS lub podatku dochodowego (do określonej kwoty). Jeśli pracodawca prowadzi Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych i z niego finansuje benefity pracownicze, obowiązują go zapisy ustawy o ZFŚS, która wyraźnie określa cele wydatkowania takiego funduszu. Jeżeli benefity opłacane są ze środków obrotowych, firma może swobodnie decydować o formie i rodzaju przyznawanych świadczeń.

Dzień Benefitów Pozapłacowych

Mając świadomość coraz większego znaczenia dobrych programów benefitów – zarówno z punktu widzenia Firmy jak i Pracownika – ogłaszamy 21. grudnia Dniem Benefitów Pozapłacowych! To świetna okazja do świętowania dla każdego, kto na co dzień benefity dostaje, kto w swojej pracy zajmuje się benefitami – wspiera Pracowników w ich realizacji i koordynuje cały program benefitów w Firmie. Oraz dla wszystkich, którzy jak my, kreują benefity i narzędzia, wspierające Firmy w zarządzaniu i dopasowywaniu benefitów do potrzeb Pracowników.

Dlaczego akurat 21. grudnia? To dzień, w który powołana została Spółka MyBenefit (wtedy jeszcze TravelPass) – twórca pierwszej w Polsce Kafeterii pełnej inspirujących benefitów pozapłacowych oraz twórca i wydawca bonów turystycznych TravelPass. To też czas, w którym najwięcej Pracowników w Polsce dostaje benefity! Z okazji końca roku i nadchodzących świąt wielu Pracodawców przygotowuje różnorodne prezenty – od paczek, przez bony i karty, aż po dodatkowe zasilenia w Kafeterii!

Wpisz ten dzień do swojego kalendarza i świętuj! Tak, jak lubisz.

Zespół MyBenefit


Pobierz gotowe grafiki i świętuj Dzień Benefitów Pozapłacowych:

 

Baner Facebook 820 x 320 px

Baner Facebook 940 x 788 px

 

Baner Instagram 1080 x 1080 px

 

Baner-LinkedIn – profil osobisty 1584 x 396 px

 

Baner LinkedIn- profil firmowy 1536 x 768 px

 

Baner Twitter 1024 x 512 px

 

Grafika na bloga 1200 x 627 px

Może Cię zainteresować też: