Pączek, pączek… a na deser trenuj, tak jak lubisz!

Kategoria: Aktualności, Benefity, Benefity dla pracowników
Dodano: 20.02.2020

Tłusty Czwartek to dla niektórych ważniejsze święto w lutym niż Walentynki. W wielu miejscach pracy pracodawcy dostarczają ogromne ilości pączków, aby umilić ten dzień swoim pracownikom. Pamiętajmy jednak, że licznik kalorii wzrasta wtedy w zatrważającym tempie. Warto pomyśleć zatem o propozycjach aktywności, które pomogą wyrównać bilans. Z pomocą jak zawsze śpieszy Kafeteria MyBenefit!

Pączek znany od zawsze

Pączki były znane już w starożytnym Rzymie i są zapewne zapożyczeniem z kuchni arabskiej. Początkowo nie były przyrządzane na słodko, a ze słoniną, co zmieniło się w XVI wieku. Swój kulisty kształt otrzymały dopiero w XVIII wieku, gdy zaczęto używać do wypieku drożdży. Dzięki temu stały się puszyste i ciasto dawało się łatwiej uformować.

Statystycznie każdy Polak zjada co najmniej 2,5 pączka w Tłusty Czwartek. Jeden pączek waży około 50 gram i ma aż 200 do nawet 400 kalorii! Licznik dodatkowych kalorii wzrasta doliczając polewy, cukier puder i słodkie bakalie.Tradycyjnie są nadziewane konfiturą, budyniem, likierem lub owocami. Historycznie i bardziej oryginalnie, mogą być również z boczkiem i słoniną.

Rekord ich jedzenia na czas w 2015 roku wyniósł 10 w czasie 6 minut i 36 sekund.

Ale co zrobić, żeby nie odczuć tej słodkiej pokusy stając na wadze?

Dla tych, którzy lubią intensywnie ćwiczyć wystarczy 25 minut wchodzenia po schodach, 20 minut biegu lub 30 minut jazdy na łyżwach.

Dla tych, którzy wolą dobrze się bawić przy spalaniu kalorii wystarczy 1 godzina tańca lub 40 minut spaceru po lesie z psem.

Na randce… 45 minut namiętnych pocałunków.

W pracy: 2 godziny pisania na komputerze lub 2,5 godziny rozmów rzez telefon. W domu: 50 min odkurzania lub 10 godzin oglądania telewizji (bez podjadania!).

Kafeteria MyBenefit sposobem na spalenie kalorii

Jeśli nie masz pomysłów co zrobić żeby spalić kalorie po Tłustym Czwartku zajrzyj do Kafeterii MyBenefit i zainspiruj się benefitami od pracodawcy! Lodowisko, siłownia, basen, lekcja tańca, lot w tunelu aerodynamicznym, park trampolin, a może wizyta na stoku i jazd na nartach lub na snowboardzie? Sprawdź, co wybraliśmy dla Ciebie i Twoich pracowników.

  1. Skipass – jest karnet, jest zabawa!
    Szaleństwo na stoku narciarskim to wspaniały relaks i bardzo duża dawka ruchu na świeżym powietrzu! Oderwanie się od codzienności w czasie zimowej szarugi ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. MyBenefit Skipass to bardzo szeroki wybór karnetów narciarskich. Można zrealizować je na najpopularniejszych stokach w Polsce, między innymi w Zieleńcu, Wiśle czy Białce Tatrzańskiej.
  2. Multisport – trenuj, tak jak lubisz!
    Lubisz chodzić na basen i siłownię? A może wolisz ściankę wspinaczkową lub sztuki walki? Z kartą MultiSport nie musisz się ograniczać do jednej dyscypliny sportowej. W poniedziałek basen, we wtorek siłownia, w środę aerobik, w czwartek squash, a w piątek indoor cycling? Spontaniczna wizyta w saunie dla relaksu czy przeciwnie – systematyczne lekcje tańca i zajęcia jogi? W ramach programu sami wybieramy swoje ulubione aktywności z oferty ponad 20 różnych dyscyplin sportowych.
  3. Wspólne jedzenie pączków – wspólne spalanie kalorii!
    Piesza wycieczka w góry, żeglowanie na Mazurach, a może wizyta w schronisku dla zwierząt? Pracownicy zazwyczaj lubią wyjścia i wyjazdy integracyjne, bo traktują je jako świetną okazję do dobrej zabawy i wspólnych rywalizacji sportowych! Najbardziej popularne są gry i zabawy zespołowe, które uczą współpracy i komunikacji, ale też wzmacniają więź. Pracownicy najchętniej decydują się na paintball, wyścigi na quadach oraz sporty, takie ja siatkówka czy piłka nożna.

A Ty, co wybierzesz, jak już zjesz te wszystkie pączki? ?

 

 

Może Cię zainteresować też: