Benefity dla kobiet, nie tylko z okazji Dnia Kobiet!

Nadchodzący Dzień Kobiet to świetny moment by przyjrzeć się świadczeniom, na jakie mogą liczyć dziś pracownice firm w Polsce. Żyjemy w pięknych czasach, w których kobiety mogą kształcić się, rozwijać  zawodowo, a prawo zabezpieczenia ich przywileje i chroni je przed dyskryminacją ze względu na płeć. Pracodawcy coraz częściej mają na uwadze także ich szczególne potrzeby i prześcigają się w pomysłach na benefity dla kobiet. Wśród tych rzadziej spotykanych znajdziemy nawet urlopy na odnowę biologiczną czy „urlop złamanego serca”… Poniżej natomiast prezentujemy nasze sprawdzone benefity dla kobiet i przy okazji wszystkim Paniom życzymy dużo satysfakcji i uśmiechu – na co dzień i od święta!

Benefity dla kobiet rozpoczynających karierę

benefity dla kobiet podróżeNa początku zawodowej drogi łakniemy wszystkiego – wiedzy, doświadczeń, wyzwań i kontaktów z ciekawymi ludźmi. Chcemy zdobywać świat, a brak prywatnych zobowiązań pozwala nam poświęcać czas i energię na przykład na własny rozwój i podróże. Jakie benefity mogą nam w tym pomóc?

Dofinansowanie do podróży – czy to wyjazd za granicę, czy po prostu wypad na weekend do innego miasta lub nad morze – to wsparcie, które doceni każda z nas. Benefity są także świetnym rozwiązaniem na popołudnie czy weekend w mieście. Kino, teatr, basen czy joga – w szerokiej ofercie rozrywkowej i sportowej proponowanej przez pracodawcę, każda kobieta z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Tym, które stawiają przede wszystkim na własny rozwój, firmy mogą zaproponować kursy i szkolenia. Do najbardziej popularnych należą oczywiście kursy językowe – internetowe i stacjonarne – ale to nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Coraz częściej możemy skorzystać także ze specjalistycznych szkoleń zawodowych i pośrednio związanych z wykonywaną pracą, a także z warsztatów i kursów, które pozwolą nam rozwinąć swoje pasje. Kurs fotografii może okazać się szczególnie wartościowy tuż przed planowaną podróżą 😉

Benefity dla kobiet idących przez świat…
w towarzystwie

W życiu większości kobiet przychodzi taki moment, kiedy stają się odpowiedzialne nie tylko za siebie. To piękny czas, ale rola matki nie jest łatwa! Szczególnie trudno pogodzić ją z karierą zawodową. Dobre benefity mogą to bardzo ułatwić lub umożliwić relaks po ciężkim dniu.

Benefity dla rodziny 

benefity dla kobietNajcenniejszym, co kobiety mogą podarować swojej rodzinie jest czas. Ambicją wielu pań jest, by spożytkować go aktywnie i ciekawie. Dlatego warto mieć w swoim programie benefitów gotowe pomysły i rozwiązania, które to ułatwią. Wszelkie wejściówki i bilety do parków rozrywki i atrakcji turystycznych to strzał w dziesiątkę i gotowy plan na weekend. Popularne są także sale zabaw, parki trampolin czy aquaparki, gdzie rodzina może spędzić razem całe popołudnie. Świetnym rozwiązaniem są także karty sportowe, które umożliwiają regularny udział w zajęciach i szkółki sportowe, które z kolei rodzicom dadzą chwilę wolnego w trakcie treningu dzieci.

Benefity dla kobiet

Często zdarza się, że chcąc podarować znajomej młodej mamie miły upominek, tak naprawdę robimy prezent dla jej dziecka – śpioszki, kocyki czy zabawki to standard w takich sytuacjach. W przypadku benefitów warto jednak zastanowić się, co sprawi radość samej mamie! Może będzie to dobra książka – niekoniecznie o macierzyństwie? Może koncert ukochanego zespołu albo spektakl w dawno nieodwiedzanym teatrze? Weekend w SPA i masaż całego ciała to marzenia każdej przemęczonej rodzicielki… Jeśli mamy w naszym zespole kobietę, która wypoczywa przede wszystkim aktywnie, możemy zaproponować jej także wejście na ściankę wspinaczkową. Innym świetnym pomysłem będzie wycieczka w góry, spływ kajakowy, albo lekcje tańca, na które do tej pory nie znalazła czasu.

Benefity dla kobiet, które… pragną więcej

benefity dla kobiet aktywnychWszystkie kobiety pragną być doceniane. Jednym z doskonałych sposobów na dowartościowanie cennego pracownika jest umożliwienie mu rozwijania swoich pasji, ale także próbowania zupełnie nowych rzeczy. Na to nigdy nie jest za późno! Przy wyborze idealnego benefitu na taką okoliczność nie należy jednak kobiet szufladkować. One też z radością sprawdzą swoje umiejętności na torze wyścigowym czy w symulatorze lotu Boeingiem. Niejedna chętnie spróbuje także lotu w tunelu aerodynamicznym i weźmie udział w paintballowej strzelaninie wśród znajomych. Albo wybierze się na szalony weekend w Energylandii – dlaczego nie?


Ile kobiet, tyle potrzeb i pomysłów. Ale i na to jest rozwiązanie – w Kafeterii MyBenefit każda z Pań znajdzie swój idealny benefit.
Nie tylko w Dzień Kobiet 😉

Może Cię zainteresować też: