Kafeteria benefitów wygodnym sposobem na zróżnicowane świadczenia pozapłacowe

Wiele firm stawia dziś dobro i komfort pracowników wśród swoich priorytetów. Nie bez powodu – żadna firma nie będzie działać dobrze bez wykwalifikowanej kadry, a o tę coraz trudniej! Już podczas pierwszej rozmowy rekrutacyjnej możemy spotkać się z wysokimi i jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami kandydatów. Wśród kryteriów, na które bardzo zwracają uwagę są profity, poczucie bezpieczeństwa i stosunek pracodawcy do wszelkich udogodnień dla pracowników. Samo wynagrodzenie już dziś nie wystarczy – kompleksowe podejście do pracownika i jego potrzeb to dziś główne wątki w działaniach zespołów zarządzających zasobami ludzkimi.

Pakiet benefitów – wygoda na wagę złota

pakiet benefitów - wygoda na wagę złotaLudzie na każdym kroku poszukują wygody. Szczególnie młodzi pracownicy oczekują opieki oraz oszczędności – czasu i energii. Chcą być efektywni nie tylko w biurze! Również w życiu prywatnym starają się organizować swoje zajęcia tak, by czasu wystarczyło na wszystkie atrakcje. Dzięki pomocy aplikacji mobilnych – innowacyjnych kalendarzy, przypomnień i asystentów planowania, są w stanie znaleźć czas na pracę, treningi, odrobinę rozrywki każdego dnia i odpoczynek. Podobnych ułatwień poszukują w miejscu pracy i oczekują w kontekście benefitów – papierowe wnioski o przystąpienie do opieki medycznej czy kolekcjonowanie biletów do kina oraz faktur za usługi, by dostać od firmy zwrot poniesionych kosztów – są dla nich zbyt czasochłonne i wprowadzają niepotrzebny zamęt.

Opieka medyczna, ubezpieczenie na życie oraz karta sportowa to już standard u większości Pracodawców. Ważne, by Pracownik miał możliwość dostosowania takiego pakietu benefitów do swoich potrzeb – nie każdy będzie zainteresowany ubezpieczeniem „dla osoby towarzyszącej” czy kartą sportową dla dzieci. Duże znaczenie ma  elastyczność – pracownik doceni, jeśli swój pakiet benefitów będzie mógł zmieniać swobodnie w każdej chwili. Możliwość takiej zmiany czy domówienia kolejnego świadczenia za pośrednictwem platformy online, bez konieczności wizyty w dziale HR, to duża wygoda.

Co jeszcze może proponować Pracodawca, by kompleksowo odpowiedzieć na potrzeby Pracowników?

Pakiet kafeteryjny – więcej możliwości

pakiet benefitów - swoboda wyboruPracodawcy coraz częściej decydują się na bogate pakiety benefitów dla swoich Pracowników – dla ułatwienia wyboru i obsługi programu benefitów wybierają gotowe systemy kafeteryjne. To rozwiązanie, które poszerza ofertę benefitów o świadczenia możliwe do zrealizowania w każdej chwili, takie jak bilety do kina i teatru, wejściówki do parków rozrywki czy na sale zabaw. Równocześnie daje Pracownikom całkowitą swobodę wyboru benefitów i zapewnia równy dostęp do oferty dla wszystkich zatrudnionych. Nie dyskryminując niczyich zainteresowań pakiety kafeteryjne powinny obejmować benefity z zakresu sportu, kultury, turystyki i rekreacji – młodzi ludzie oczekują, że Pracodawca zadba o nich również po pracy.

Kafeteria benefitów – wolność wyboru

kafeteria benefitówKafeteria benefitów to platforma internetowa z tysiącem różnorodnych świadczeń pozapłacowych dla Pracowników. Oferta benefitów dostosowana jest do szerokiej grupy adresatów – dzięki różnorodności propozycji mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku, o rozmaitych potrzebach. Środki od Pracodawcy, pochodzące z programu premiowego czy ZFŚS, przekazywane są na indywidualne konta Pracowników. Każdy z nich samodzielnie dysponuje tymi pieniędzmi – wydaje na bieżąco lub kumuluje na rzecz większych zakupów. Może wybierać benefity wyłącznie dla siebie lub całej rodziny. Nie musi kłopotać się rachunkami czy biletami, bo rozliczenia za zrealizowane świadczenia Pracodawca dokona bezpośrednio z operatorem Kafeterii, na podstawie zbiorczego raportu uwzględniającego szczegółowo wybory wszystkich Pracowników.


Czy wiesz, jakie oferty chcieliby mieć Twoi Pracownicy w ramach pakietu benefitów? Sprawdź, co znajdą w MyBenefit – umów się na prezentację Kafeterii z tysiącami benefitów dostępnych od ręki!

Może Cię zainteresować też: