Benefity dla dzieci pracowników – najciekawsze propozycje na dzień dziecka!

Dzień dziecka coraz bliżej, podpowiadamy więc najciekawsze propozycje na prezenty dla najmłodszych! To też świetna okazja by przeanalizować ilu rodziców mamy w naszej firmie i zastanowić się, czy nie warto uwzględnić w programie świadczeń pozapłacowych benefitów dla dzieci pracowników. To może wiązać się ze zwiększeniem budżetu, ale nie musi, a na pewno nie oznacza dodatkowej pracy dla działu HR! Kafeteria MyBenefit to gotowa skarbnica propozycji dla całych rodzin i dzieci – w każdym wieku!

Radosne popołudnie w rodzinnym mieście

Są takie miejsca, które zawsze warto odwiedzić, nawet jeśli byliśmy tam już setki razy. Są po prostu uwielbiane przez dzieci, a przy tym zazwyczaj mamy je blisko – domu, szkoły czy pracy – i wspólne wyjście nie wymaga skomplikowanej organizacji czy planowania. Wiele z nich umożliwia wejście na kartę MultiSport (wśród kart oferowanych pracownikom są także te dla dzieci), a do wszystkich można kupić pojedyncze wejściówki i bilety w Kafeterii MyBenefit – w ramach benefitów dla dzieci i dla siebie.

Zależnie od tego co najbardziej lubimy robić, możemy wybrać się rodzinnie do aquaparku lub parku trampolin. Po całym dniu w szkolnej ławce i przy służbowym biurku odrobina ruchu jest bardzo wskazana! Doskonałym miejscem na popołudniowe szaleństwa są też sale zabaw, pełne konstrukcji do wspinania i zjeżdżania oraz innych dzieci, które można zaprosić do wspólnej zabawy. To wszystko bez względu na panującą aurę, bowiem zadaszone obiekty czynne są przez cały rok. Jeśli natomiast preferujemy rozrywkę w bardziej stacjonarnym wydaniu, świetnym pomysłem będzie zawsze wspólne wyjście do kina.

Kiedy sprzyja nam ładna pogoda możemy wybrać się całą rodziną do ogrodu zoologicznego. Obserwacja zwierząt jest dla dzieci ciekawa na każdym etapie życia, choć oczywiście zainteresowania konkretnymi gatunkami czy szczegółową wiedzą na ich temat zmieniają się z wiekiem. Starszaki będą zainteresowane także parkami naukowymi i salonami gier w wirtualnej rzeczywistości. A może dadzą się namówić na wspólną ucieczkę z escape room lub rodzinną rozgrywkę w kręgle?

Spektakle i widowiska dla dzieci

Dzieciaki bywają w teatrze w ramach szkolnych wycieczek, ale odkrywanie nowych przedstawień w gronie rodziny to zupełnie inna sprawa. Partnerzy Kafeterii o tym wiedzą i jako benefit dla dzieci pracowników proponują bilety na różnorodne spektakle. W Kieleckim Teatrze Tańca możemy zobaczyć Alicję w krainie czarów i stepujące stonogi. Warszawski Teatr Capitol zaprasza na musicalową wersję klasyki, czyli Jasia i Małgosię oraz Cudowną lampę Alladyna ze specjalnymi pokazami multimedialnymi. Opera i Filharmonia Podlaska przeniosły bohatera Księgi Dżungli do miasta, ale widz szybko zobaczy podobieństwa tych dwóch światów.

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku także sięgnął po klasykę i wystawia Czarnoksiężnika z Krainy Oz oraz Siedmiu Krasnoludków. Opolski Teatr Lalek i Aktora przypomina dzieje Pana Kleksa, a w Gorzowskiej Filharmonii spotkać można najsilniejszą i najbardziej piegowatą dziewczynkę świata – Pipi. Zupełnie inny, ale jakże aktualny temat wybrano na wrocławskiej scenie ATM, gdzie król Plastik z królową Folią knują o zdobyciu władzy nad światem… Wszystkie te historie będą dla dzieci bardzo pouczające, a przy tym piękne i tak różne od kreskówek wyświetlanych na domowych telewizorach!

Weekend pełen atrakcji dla całej rodziny

Spędzanie wolnego czasu w domu kończy się niestety zazwyczaj na sprzątaniu, praniu i nadrabianiu zaległości z ostatnich dni. Część domowych zadań np. koszenie trawy, uprawianie ogródka czy mycie samochodu w upalny dzień, można zamienić we wspólną rodzinną zabawę. Jednak większość z nich to przykry obowiązek, który nie ma nic wspólnego z relaksem i regeneracją po całym tygodniu w pracy i szkole. Dlatego zachęcamy, by czasem uciec z domu na weekend – całą rodziną – i spędzić go zupełnie inaczej!

Jeśli nie mamy pomysłu na taki wypad wystarczy zajrzeć do Kafeterii i poszukać inspiracji wśród naszych propozycji benefitów dla dzieci. Są wśród nich parki linowe, które rozwijają w dzieciach koordynację ruchową i odwagę oraz parki dinozaurów, gdzie staniemy oko w oko z Tyranozaurem i Diplodokiem w sakli 1:1! Parki miniatur, w których zobaczymy obok siebie wieżę Eiffla i Statuę Wolności, albo stare kopalnie, przez które przejedziemy oryginalnym wózkiem szynowym. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą pościgać się na gokartach albo spróbować swoich sił w największych w Polsce parkach rozrywki – Legendii i Energylandii. Wspólny weekend poza miastem można zaplanować z wyprzedzeniem albo zorganizować zupełnie spontanicznie. Ważne, by wycisnąć z niego jak najwięcej radości, pozytywnych emocji i dobrych wspomnień!

Nauka i beztroska zabawa

Od lat najpopularniejszym benefitem dla dzieci pracowników są paczki ze słodyczami i zabawkami oraz karty podarunkowe do sklepów z takim asortymentem. I dziś można wybrać ten kierunek, szczególnie, że rynek zabawek w ciągu kilku lat rozwinął się niezwykle! Ponadczasowym hitem, kochanym przez wszystkich, są klocki LEGO, dostępne w tysiącach wariantów, dopasowanych do zainteresowań i możliwości dzieci w każdym wieku. To genialna zabawka, która rozwija wyobraźnię i kreatywność – pozwala tworzyć fantazyjne konstrukcje i pojazdy, a także inscenizować niestworzone historie swoich własnych lub znanych z bajek bohaterów.

Na listę wymarzonych prezentów dzieci wpisują także książki i płyty DVD z ukochanymi bajkami, konsole do gier i nowe gry, ale także zestawy do eksperymentowania (mikroskopy, wybuchające wulkany, hodowla mrówek itp.) i roboty, które samemu można programować. Bardziej aktywnych na pewno ucieszy rower czy hulajnoga, albo – w mniejszym budżecie – plecak. Starszak może wybrać porządny plecak trekingowy, a maluchy na pewno ucieszą się na widok swoich ulubionych bohaterów – piesków z Psiego Patrolu czy Elzy z Krainy Lodu.

Pamiętajmy, że dużo ważniejsze od tego CO będziemy robić jest to, by robić to razem. Czas jest najcenniejszym prezentem, jaki możemy podarować naszym bliskim. Czas, kiedy jesteśmy tylko dla nich – bez pośpiechu, rozmów telefonicznych, przewijania Facebooka i zaglądania do służbowej poczty… zostanie zapamiętany na bardzo długo!


Sprawdź, jakie ciekawe benefity dla dzieci i całej rodziny Twoi pracownicy znajdą w Kafeterii MyBenefit!

Może Cię zainteresować też: